Dymová clona pod Duklou a päťgólový prídel

• 29.04.2019

Podobne ako pred týždňom v domácom stretnutí s Krompachmi, aj pod Duklou sme súperovi nasúkali päť gólov. Po celodennom daždi bolo ihrisko vo Svidníku nasiaknuté vodou čo robilo hráčom oboch celkov problémy udržať stabilitu. Nič to však nezmenilo na tom, že sme boli od začiatku lepším mužstvom a diktovali tempo hry.

Už v druhej minúte sa zranil po nešťastnom strete s obrancom domácich Radovanovič, a hoci sa snažil boľavé koleno rozhýbať, po štvrťhodine hry ho vystriedal Rizie. Bol to práve on kto v 31.minúte otvoril skóre tohto upršaného stretnutia, keď sa najlepšie zorientoval v 16tke a dorazil odrazenú loptu. Šmykľavý terén sa podpísal pod množstvo nepresných prihrávok na oboch stranách. Do šatne sme odchádzali s tesným vedením, ktoré sme v druhom dejstve prikrášlili. Druhý gól po peknej akcii z pravej strany strelil Kačala, a potom už úradoval iba náš najlepší strelec Vyshnevskyi. V 66. minúte chladnokrvne premenil svoj prienik a vybiehajúcemu brankárovi Mikušovi nedal šancu. Po faule na striedajúceho Lesniaka v 81.minúte premenil pokutový kop a v poslednej minúte sa opäť nemýlil zo značky bieleho bodu keď domáca obrana v pokutovom území faulovala Trebuňáka.

Pod Duklou sme dosiahli už devätnáste víťazstvo v rade a pevným krokom kráčame do druhej ligy. Atmosféru upršaného stretnutia spestrilo neúnavné povzbudzovanie našich skalných doplnené v závere o choreo aké tretia liga nepamätá…

Pod Duklou sme dosiahli už devätnáste víťazstvo v rade

Štatistika

Svidník – FC Košice 0:5 (0:1), góly: 66., 81. a 90. Vyshnevskyi (2 z 11 m), 31. Rizie, 54. Kačala, Pred 300 divákmi rozhodoval Greško, ŽK: Ducár, Mikuš (obaja Svidník). FC KOŠICE: Giertl – Kis (69. Lesniak), Dobias, Pilipčuk, Pavúk (69. Trebuňák)  – Kačala (69. Urban), Vancák, Karaš (69. Ristovski), Gáll – Radovanovič (16. Rizie), Vyshnevskyi.