Druhý týždeň prípravy uzavrieme proti DVTK, k tímu sa pripojil už aj José Cortés

  • 22.01.2022
  • Vytlačiť
Druhý týždeň prípravy ukončíme v nedeľu 23. januára o 14:00 súbojom s Diósgyőri VTK na hlavnom štadióne v Miškovci.


Pôvodne bol na programe sobotňajší duel s Vasasom Budapešť, klub u hlavného mesta Maďarska však stretnutie zrušil. Vo štvrtok bola, našťastie, rýchla dohoda s naším partnerským klubom na stole. Zmenila výmena soboty za nedeľu vôbec naše tréningové plány? Pýtali sme sa trénera Jozefa Vukušiča.

„Sme predovšetkým radi, že nás čaká zápas s kvalitným súperom. Sám som na to zvedavý, pretože Miškovec ďalší týždeň začína ligu, má za sebou viac duelov, viac kilometrov v nohách a herne bude ďalej ako naše mužstvo. Navyše sa bude hrať na hlavnom ihrisku na prírodnej tráve. My sme sa na nej zatiaľ nepripravovali, nedávalo by to zmysel. Chlapci dostanú väčšiu minutáž, koniec-koncov máme k dispozícii zhruba 15 hráčov. Sovič a Magda hrajú za U19 proti rovnakému súperovi, takže s nimi nemôžeme počítať,“ prezradil kouč pred nedeľou.

K mužstvu sa v druhej polovici týždňa pripojil aj najlepší strelec jesennej časti II. ligy – José Ricardo Cortés (na titulnej fotke v strede). Aký je plán pri jeho návrate do tímu? „Dáme mu týždeň, aby s nami trénoval, postupne pridáme čiastkové vstupy do stretnutí, aby nabral hernú prax. V tejto chvíli nebudeme nič riskovať, zapájať ho preto budeme pomaly,“ dodal Jozef Vukušič.


Čo hovorí na prvé tréningy v metropole východu po mesačnej pauze samotný Ricky? „Cítim sa skvele. Bol som doma, kde som sa posledné dni pripravoval rovnako tvrdo, ako keby som bol v Košiciach. Nemôžem nič podceniť, takže som pracoval naplno aj v Kolumbii. Samozrejme, užil som si čas strávený s rodinou, užil som si voľno. Bola to asi najlepšie strávená dovolenka v mojom živote, ale už som späť pripravený hrať.“ Horúca Latinská Amerika verzus chladné Slovensko. Príchod Josého poznamenalo aj výdatné sneženie. Ako to vníma? „Je tu naozaj zima, pretože v Kolumbii je teraz bežne 30 stupňov Celzia, niekde aj 35 či dokonca 38 a tu ma čakal sneh a nula stupňov. Rozdiel je teda veľmi veľký, ale aj toto počasie má niečo do seba,“ dodal 11-gólový kanonier z jesennej časti, ktorému ani výkyv teploty nerobil výrazný problém.


Diósgyőri VTK je po jeseni na vedúcej priečke II. maďarskej súťaže. Miškovec do nej vypadol v minulej sezóne, v aktuálnej sa snaží o najrýchlejší možný návrat medzi elitu. DVTK na čele s trénerom Elemérom Kondásom vedie súťaž po 20 odohraných zápasoch so 42 bodmi, druhý Vasas Budapešť ich má 41, tretie Kecskemeti 38 a štvrtý Haladas 37. Do najvyššej ligy postupujú priamo dve najlepšie mužstvá po odohraní 38 duelov.  

Bohužiaľ, DVTK nemá dobré správy pre fanúšikov. Vzhľadom na aktuálne vyhlášky a predpisy v Maďarsku pri usporiadaní športových podujatí nemôže domáci klub privítať na svojom štadióne divákov. Zo zápasu nebude k dispozícii ani stream, požiadal o to realizačný tím Miškovca.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI