Druhou zimnou posilou Marek Václav!

  • 18.01.2021
  • Vytlačiť
Druhou zimnou posilou FC Košice sa stal Marek Václav. Pre 24-ročného obrancu to bude prvý angažmán na východe republiky.


„V Trnave som rozviazal zmluvu, nehrával som tam tak často, ako som si predstavoval. Následne som sa pripravoval individuálne a čakal som na šancu, ktorá príde,“ vysvetľoval na úvod bývalý hráč Dubnice, z ktorej do „slovenského Ríma“ prestupoval v lete.

„Teraz som mal viacero ponúk, ale rozhodol som sa pre Košice, ktoré sú ambiciózny klub. Stavia sa tu štadión a to bola ďalšia z vecí, ktorá zavážila. Verím, že tu budem úspešný a že sa nám spoločne podarí naplniť hlavný cieľ – dostať Košice tam, kam patria,“ avizuje Marek jasný zámer svojho príchodu.

Ľavonohý futbalista okomentoval v krátkosti aj svoje pôsobiská z minulých rokov. „V Dubnici som hrával väčšinou na ľavom obrancovi, po prestupe do Trnavy som začal hrávať ako ľavý stopér. Takisto som zahrával veľa štandardiek, v Dubnici som mal vďaka tomu dobré čísla.“ V sezóne 2019/2020 získal nový člen šatne v Čermeli s Považanmi titul v II. lige, následne ale neuspel v baráži proti Nitre. Celkovo odohral v II. lige 75 duelov, nastrieľal v nich 10 gólov a pridal 5 asistencií.

Rovnako ako v prípade minuloročných posíl, aj v prípade tohto prestupu vypomáhal agent z košickej kabíny. Kto to bol v tomto prípade? „S Maťom Jakúbekom sme dobrí kamaráti, tak som sa ho spýtal, či sa mu tu páči. On mi to tu len odporučil, v rozhodovaní mi tak veľmi pomohol.“

Krajný obranca čelil Košiciam v II. lige dvakrát. Raz v drese Dubnice v roku 2019 a minulú jeseň vo farbách Petržalky, kde nastupoval v rámci striedavých štartov. Ako si na tieto súboje pamätá? „Proti Košiciam sa hralo veľmi ťažko, pretože to bolo mužstvo, ktoré kompaktne bránilo. Naposledy to bolo v mojom prípade za Petržalku. Aj tam som videl, že mužstvo je dobré,“ zavŕšil Marek svoj prvý rozhovor už vo farbách žlto-modrého FC.


Marek, vitaj v Košiciach!


Výber z nášho e-shopu