Druhou posilou žlto-modrej rodiny sa stáva Marcel Vasiľ.

  • 13.06.2023
  • Vytlačiť

Druhou posilou nášho mužstva počas letnej prestávky sa stáva Marcel Vasiľ , ktorý k nám prichádza na prestup z poľského LKS Nieciecza. Zmluvu s naším klubom podpísal na dva roky. Marcel vitaj v Košiciach!


22-ročný stredopoliar začínal s futbalom v Prešove, avšak už v skorom žiackom veku hral v akadémii Young Boys Bern, kde strávil päť rokov. Nasledovala zastávka v akadémii FC Thun, Lerchenfelde, v českej Karvinej, odkiaľ sa naša nová akvizícia dostala cez poľský Rybnik až do Nieciecze, kde na jeseň 2021 debutoval v poľskej druhej lige. Marcel už v našom mužstve pôsobil, keď v sezóne 2021/2022 odohral za náš tím jarnú časť. Nasledoval jeho návrat do LKS Nieciecza odkiaľ si ho na hosťovanie stiahol prvoligový tím FK Železiarne Podbrezová.

„Marcel už v našom mužstve pôsobil a svojimi výkonmi nás zaujal. Mali sme o neho záujem už v minulej sezóne, ale Termalica požadovala 6 cifernú sumu za prestup, táto čiastka bola pre nás neakceptovateľná. Marcel má veľký potenciál, je to mladý hráč, ktorý sa môže stále zlepšovať. Prichádza ku nám zvýšiť kvalitu a konkurenciu v zálohe a verím, že sa mu u nás podarí presadiť. S Marcelom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci. Verím, že naša spolupráca bude úspešná pre obe strany.“ prezradil nám k prvej posile generálny manažér klubu Pavol Turczyk. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa stretnú na prvom tréningu v pondelok 19.6. v Košickej futbalovej aréne.

Profil hráča :

Marcel Vasiľ  9.2.2001 (22 rokov )

Výška : 179 cm

Miesto narodenia : Prešov, Slovensko

Post : záložník

Predch. kluby: Tatran Prešov, FAMT Prešov, Young Boys Bern, FC Thun, FC Lerchenfeld, FK Karviná, ROW Rybnik, LKS Niecziecza, FK Podbrezová


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI