Druhá výhra v príprave a balenie sa na Ukrajinu

  • 27.01.2020
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice majú za sebou tretí týždeň prípravy. Počas neho sa naplno zoznámili s monitorovacím systémom Polar Team Pro, odohrali tretí prípravný duel a začali sa postupne baliť na sústredenie na Ukrajinu.


Po remíze 0:0 v Nyíregyháze a víťazstve 3:0 nad Szolnokom čakal na tím pod vedením trénera Mareka Fabuľu súper zo Slovenska. Šarišské Michaľany pôsobia v III. lige Východ a počas aktuálneho ročníka sme ich už raz súťažne porazili. Bolo to v 3. kole Slovnaft Cupu a inak tomu nebolo ani počas zimy.


Tréner žlto-modrého FC dal opäť šancu veľkému počtu hráčov. V prvom dejstve chytal v bráne Gejza Pulen, pre ktorého to boli prvé minúty od zranenia v poslednom ligovom zápase v Trebišove. V útoku sa presadil dorastenec a najlepší strelec II. dorasteneckej ligy Martin Sabol, ktorý strelil prvý zásah duelu, v hre bola aj nová posila Dávid Keresteš. Tretím gólom v príprave sa zaskvel Boris Gáll.

Po zmene strán sa vymenila skoro celá jedenástka, z tej pôvodnej zostal v strede poľa len Nikola Ristovski. V bráne udržal čisté konto Jakub Giertl, skórovať sa podarilo aj Angličanovi Fordovi. Góly pridali ešte aj Liener a Vyshnevskyim, konečné skóre zápasu tak bolo 5:0 v prospech druholigistu.


3. zápas zimnej prípravy: FC Košice 5:0 (2:0) Šarišské Michaľany


Góly: 25. Sabol, 32. Gáll, 68. Ford, 72. Liener, 85. Vyshnevskyi


1. polčas: Pulen - Matta, Kavka, Pavúk, Vancák, Keresteš, Ristovski, Karaš, Sabol, Gáll, Robinson

2. polčas: Giertl - Bavoľár, Katunský, Kuc, Lesniak, Novák, Rizie, Ristovski, Liener, Vyshnevskyi, Ford


Po zápase sme sa pýtali trénera, ako bol spokojný s prínosom stretnutia pre mužstvo.

„Ja si myslím, že zápas splnil účel. Súper bol prijateľný vzhľadom k tomu, čo sme si chceli vyskúšať. Chceli sme byť dominantnejší, chceli sme pracovať na viac zhustenom priestore, čo sa týka územia pred šestnástkou. To sa nám aj naplnilo. Terén tiež nebol jednoduchý. Srieň, ktorá zostala na trávniku, robila veľké problémy, najmä čo sa týka pohybu. V prvom rade som rád, že to chlapi zvládli a že sa nám nikto nezranil.“


Päť strelcov – päť gólov. Po Gállovi s Pavúkom sa presadili v príprave ďalší štyria hráči. O čom táto bilancia hovorí?

„O tom sme sa celý čas bavili, že nás tlačí topánka. Som rád, že chlapci príkladne pracujú. To, že máme toľko strelcov, je dobré. Každý chce gól streliť, každý k tomu chce pridať svoje dielo. Ja som spokojný aj s prvým, aj s druhým polčasom.“


Lodivod mužstva si je však vedomý, že to nebolo ešte stopercentné a je na čom pracovať.

„Päť gólov je pekných, chlapci to odpracovali, urobili to, čo mali. Čo ma mrzí viac, je to, že tam bolo veľa šancí, ktoré si pýtali gól, z toho môže smerovať menšia výčitka. Ten potrebný kľud ale ešte získajú a budú viac efektívnejší.“


Na čo bol zameraný tretí týždeň prípravy?

„Ešte stále pracujeme v kondičnom móde, respektíve je to taký tradičný prípravný týždeň v tomto období. Je tam pár cvičení navyše, čo sa týka taktiky, ale celkovo na taktiku je ešte skoro. Budeme sa na ňu zameriavať čoraz viac s prichádzajúcimi týždňami, aby sa to doladilo.“


Ako počas zápasu, tak aj počas tréningových dní mal realizačný tím k dispozícii technologickú novinku v klube Polar Team Pro. Tento systém pomáha trénerom lepšie analyzovať výsledky tréningov, čo v praxi znamená, že tréneri aj hráči budú vedieť, kde je potrebné viac zabrať a kde možno ubrať. Všetko podstatné ohľadom tejto technológie nájdete v ČLÁNKU.


Presúvame sa k ďalšiemu bodu uplynulého týždňa. Vedenie FC Košice pracovalo na tom, aby si naši futbalisti mohli vyskúšať aj pobyt mimo Slovenska počas zimnej prípravy. To sa napokon aj vydarilo. Košičania pôjdu na 8 dní na Ukrajinu, kde majú potvrdených zatiaľ dvoch súperov.


„Najdôležitejšia je zmena prostredia, aby neprišla „ponorka“. Stále je ten program totožný, chceme trochu vyrušiť hráčov z komfortu. Ísť na sústredenie, spoznať bližšie hráčov, ale aby sa aj oni medzi sebou lepšie spoznali,“ priblížil jeden z dôvodov hlavný tréner.


Neďaleko Užhorodu si východniari zmerajú sily prv s domácim FK Uzhhorod (štvrtok 30. januára) a potom s tímom FK Minaj v deň odchodu (stredu 5. februára) späť do Košíc. V riešení je ešte aj tretí zápas, ten pripadá v úvahu na nedeľu.


Priebeh sústredenia budeme pre Vás mapovať. Viac informácií o tréningoch a zápasoch na Ukrajine prinesieme v priebehu týždňa na našej webovej stránke a sociálnych sieťach klubu.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI