Dorast zo Záhoria s bodom, žiaci na úvod súťaží so štyrmi výhrami nad Stropkovom

• 24.08.2021

Ostatný víkend priniesol štart žiackych majstrovských stretnutí i 4. kolo dorasteneckých líg.

Zatiaľ čo duel staršieho dorastu v Krásnej bol odložený, mladší dorastenci domov zo Senice priniesli iba bod. Na druhej strane sa výrazne darilo starším i mladším žiakom, ktorí v štyroch dueloch štyrikrát vyhrali a zapísali si celkové skóre 50:2.

Zápas 4. kola I. LSD medzi FC Košice a FK Senica bol odložený.

Najbližší program I. LSD, 5. kolo:

MŠK Žilina vs. FC Košice – 28.08. o 11:00

4. kolo I. LMD: FK Senica 0:0 FC Košice

Zostava FC: Drenka – Biľ (72. Komarek), Kaleta, Cúr, Balog, Köteles, Bojčík, D. Urban (72. Orság), Barto (57. Friga), Gajtko, Slanina

Radoslav Školník, tréner U17: V defenzívnej činnosti sme boli dobre organizovaní, nepúšťali sme súpera do nášho pokutového územia, hráči plnili svoje úlohy z taktického plánu, ako mali. V ofenzíve sme si vytvorili svojou aktivitou počas celého zápasu gólové príležitosti, ktoré sa nám dnes nepodarilo zrealizovať k našej spokojnosti. Ako mužstvo na tom popracujeme v tréningovom procese.“

Najbližší program I. LMD , 5. kolo:

FC Košice vs. MŠK Žilina – 28.08. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

4. kolo I. LMD: FK Senica 2:0 (2:0) FC Košice

Zostava FC: Kuruc (41. Kalanin) – Petrík, Pástor, Veselý (60. Tóth), Palfi, Mičian, Polča, Puzder (52. Novák), Rebej (41. Juhan), Kačmáry, Mikloš (41. Zeleňák)

Góly: 4. Sobolič, 22. Drobný

Dominik Ivanko, tréner U16: Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, bol to súboj dvoch polčasov. Hlavne prvý polčas nebol z našej strany dobrý, veľa ľahkých lôpt sme strácali a ťažšie sme sa dostávali do medzihry. Neboli sme organizovaní smerom dopredu a dostali dva lacné góly. Po prestávke sme zvýšili tempo hry, vypracovali si viacero dobrých šancí, no vyriešili sme ich zle a strelecky sme sa nepresadili. Bohužiaľ, tento zápas sme nezvládli...

FC Košice vs. MŠK Žilina – 28.08. o 13:15 - Hrá sa v Krásnej

1. kolo I. LSŽ Východ: FC Košice 5:0 (0:0) MŠK Tesla Stropkov

Zostava FC: Poľa – Bučko, Taškovič, Halčišák, Škovrán, Müller, Al-Zabidi, Fecso, Klasovský, Onyščuk, Gliganič

Góly: 44. a 46. Onyščuk, 49. Müller, 65. Al-Zabidi, 75. Halčišák

Maroš Guľvas, tréner U15: „V 1. kole sme privítali doma Stropkov. Zápas sme výsledkovo zvládli,i no čo sa výkonu týka, tak môžeme byť spokojní len s druhým polčasom, v ktorom sme predviedli pekný a kombinačný futbal. Chalani si za prístup zaslúžia pochvalu.“

Najbližší program, I. LSŽ Východ, 2. kolo:

FK Poprad vs. FC Košice – 29.08. o 10:00

1. kolo I. LSŽ Východ: FC Košice 7:1 (4:1) MŠK Tesla Stropkov

Zostava FC: Kovalčík (48. Kušnír) – Mišek (48. Priščák), Štofaňák, Straka, Havír, Džaferi (36. Ďurko), Baláž, Gurbáľ (48. Kraus), Mikloš (48. Škarbek), Trnka, Zsóka

Góly: 4., 20. a 70. Baláž, 14. Trnka, 17. Zsóka, 51. Škarbek, 62. Štofaňák – 28. Zápotocký

Ján Palkovič, tréner U14: „V obrane sme sa dokázali vysporiadať s útočnou fázou súpera a prakticky sme mu nič nedovolili. Až na jednu nepozornosť, keď sa súper dostal do šance, po ktorej sme inkasovali gól. V útoku sme sa snažili hrať priamočiaro, čo sa nám aj darilo. Dostávali sme sa do šancí, z ktorých sme veľa pozahadzovali. Góly, ktoré sme však dali, stáli za potlesk. Počas celého zápasu sme boli aktívni, dokázali sme sa presadiť v súboji jeden na jedného. Pochvala chlapcom za prístup počas celého zápasu.“

FK Poprad vs. FC Košice – 29.08. o 12:00

1. kolo I. LMŽ Východ: MŠK Tesla Stropkov 0:9 (0:5) FC Košice

Zostava FC: Kalanin, Fedorko – Šturák, Guman, Brösztl, Kušnierik, Szabo, Mihaľ, Al-Zabidi, Szalka, Ivan, Verböczi, Dreveňák, Saxa, Emini, Halász, Gálik, Bojčík, Zahoranský, Polák

Góly FC: Szalka 3, Bojčík 3, Al-Zabidi, Ivan a Gálik (všetci po 1)

Matej Timkovič, tréner U13: „V zápase sme potvrdili úlohu favorita. Dôležité je, že chlapci súpera nepodcenili a pristúpili k zápasu zodpovedne. Hrali sme s chuťou a vytvorili si množstvo šancí, pričom najväčšou našou slabinou bolo ich premieňanie.“

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 2. kolo:

FC Košice vs. FK Poprad – 29.08. o 10:00 – Hrá sa vo Vyšnom Opátskom

1. kolo I. LMŽ Východ: MŠK Tesla Stropkov 1:29 (1:18) FC Košice

Zostava: Pelegrin, Mochnáč - Kiktavý, Človečko, Nagy, Hudák, Sladík, Kubinec, Petrigal, Bittó, Sásfai, Plavnický, Duľa, Sabol, Džaferi, Varga, Kašper, Straka, Sopko

Góly FC: Sásfai 5, Človečko 3, Nagy 3, Bittó 3, Sabol 3, Džaferi 2, Kiktavý, Hudák, Plavnický, Duľa, Kašper, Sopko (všetci po 1)

FC Košice vs. FK Poprad – 29.08. o 12:00 – Hrá sa vo Vyšnom Opátskom