Dorast proti Nitre s dvomi premiérovými výhrami a jednou prehrou

• 09.08.2021

Šesť bodov, šesť strelených gólov, dve výhry a jedna prehra. Dorastenci sa cez víkend stretli s Nitrou, nebodovala len najmladšia kategória. Zaujímavosťou je, že všetky tri stretnutia sa skončili rovnakým výsledkom – 3:0 z pohľadu víťaza.

Starší dorast si po krutej prehre na Slovane z poslednej minúty pripísal tri body v Krásnej, zverencom trénera Miroslava Soviča vyšli gólovo koncovky polčasov. Premiérový zápis do tabuľky zaznamenal aj tím kouča Radoslava Školníka do 17 rokov. „Sedemnástka“ vyhrávala už od 6. minúty, duel kontrolovala a po zmene strán pridala ďalšie dve zásahy. Najmladšia kategória po minulotýždňovej výhre nad Slovanom tentokrát body nebrala, domáca Nitra sa naštartovala penaltou z 19. minúty a duel už nepustila.

2. kolo I. LSD: FC Košice 3:0 (2:0) FC Nitra

Zostava FC Košice: Repko – Tobiaš, Jakubko, Magda, Tišťan, Gallo (75. Segeďa), Sovič (90. Koch), Terezka, Mihók (75. Reiter), Domik (75. Šoltes), Smieško (65. Oros)

Góly: 44. Smieško, 45. Gallo, 90. Šoltes

Miroslav Sovič, tréner U19: „Som rád, že sme získali prvé tri body v lige, že to netrvalo dlho, hlavne po smolnej prehre na Slovane v poslednej minúte zápasu. Chlapci si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon celého mužstva počas celého stretnutia. Povedali sme si, že dobrý výkon na Slovane musíme potvrdiť doma s Nitrou a presadiť sa aj gólovo, čo sa podarilo. Škoda ďalších nepremenených šancí.“

Najbližší program I. LSD, 3. kolo:

MFK Ružomberok vs. FC Košice – 14.08. o 11:00

2. kolo I. LMD: FC Nitra 0:3 (0:2) FC Košice

Zostava FC Košice: Drenka – Leško (46. Biľ), Kaleta, Cúr, Balog, Köteles (83. Zeleňák), Sabolčík, Baločko (46. Bojčík), Gajtko (83. D. Urban), P. Urban (64. Barto), Slanina

Góly: 6. Gajtko, 54. P. Urban, 76. Slanina

Radoslav Školník, tréner U17: „Do zápasu sme išli s tým, aby sme si ako mužstvo napravili reputáciu z predošlého zápasu. V defenzíve sme boli kompaktní a organizovaní, hráči si plnili úlohy, ktoré im vyplývali z ich hráčskych funkcií. V útočnej fáze sme boli kreatívni, kolmí, podarilo sa nám premeniť šance, ktoré sme si ako mužstvo vypracovali. Teší ma tímový výkon a spolupráca mužstva v celom zápase.“

Najbližší program I. LMD, 3. kolo:

FC Košice vs. MFK Ružomberok – 17.08. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

2. kolo I. LMD: FC Nitra 3:0 (2:0) FC Košice

Zostava FC Košice: Kuruc – Vodenský (41. Petrík), Ivan, Pástor, Palfi (55. Komarek), Veselý (41. Juhan), Puzder (53. Lažo), Rebej (51. Mikloš), Kačmáry, Polča, Glovacký

Góly: 19. Ďuriš (pen.), 30. Kuruc, 48. Nagy

Dominik Ivanko, tréner U16: „Oproti zápasu so Slovanom sme urobili päť zmien. Chceli sme dať priestor ďalším hráčom, ktorí dobre pracovali počas týždňa v tréningovom procese, aby sa ukázali. Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prevažne sa hralo na súperovej polovici ihriska, chýbal len gól. Najbližšie bol k nemu Rebej, ktorému súper vykopával loptu z bránkovej čiary. Naopak, v 19. minúte sme domácim darovali pokutový kop, ktorý premenili a prehrávali sme. Tento moment nám, bohužiaľ, nepridal na psychike. O desať minút neskôr po obrovskej chybe pri rozohrávke v našom pokutovom území sme súperovi nabili presne na nohu a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Naša hra sa postupne vytrácala, na chlapcoch bolo vidieť frustráciu. V polčase sme si povedali, čo treba zmeniť a pokúsili sa ešte niečo so zápasom urobiť. To sa nám však nepodarilo a súper po našom nedorozumení v obrane zvýšil na 3:0. Bohužiaľ, tento zápas sme si prehrali sami. Chlapci sa z tohto zápasu musia poučiť a čím skôr ho hodiť za hlavu, pretože nás od utorka do nedele čaká prestížny medzinárodný turnaj v maďarskom DVTK. Práve proti domácemu Miškovcu nás čaká otvárací zápas turnaja.“

FC Košice vs. MFK Ružomberok – 17.08. o 13:15 – Hrá sa v Krásnej