Dominik Kružliak na operáciu, nezahrá si do konca roka!

  • 18.09.2023
  • Vytlačiť

Čerstvá posila FC Košice sa zranila v Ružomberku tak nešťastne, že musí ísť pod skalpel a od futbalu si na pár mesiacov oddýchnuť.


Neskutočná smola! Po tom, čo sa žlto-modrým v zápase so Zlatými Moravcami vážne zranil stopér Ján Krivák, ktorý si kvôli roztrhnutému väzu v kolene nezahrá šesť mesiacov, sa manažment FC Košice blysol angažovaním Dominika Kružliaka. Dnes je jasné, že tréner Anton Šoltis nebude môcť počítať do konca jesennej časti ani s jedným z nich...

V 84. minúte odohral Dominik Kružliak súboj ako mnoho predtým, lenže po tomto ostal ležať a hneď bolo jasné, že je zle. „Do hráča domácich som sa akoby zakliesnil a potom som nešťastne spadol. Hneď som cítil prudkú bolesť v ramene. Nemyslel som si však, že to bude mať až také následky. Je mi nesmierne ľúto, že hneď v prvom zápase som si privodil zranenie, ktoré ma vyradí z hry na taký dlhý čas. Lekári mi povedali, že čo najskôr je nevyhnutná operácia, a tak v utorok idem pod skalpel“ povedal Dominik Kružliak.

Ak operácia kľúčnej kosti dobre dopadne, k dispozícii by mal byť najskôr o tri mesiace. Takmer na chlp presne to vychádza na stretnutie 18. kola Niké ligy s dátumom 16. december. Zhodou okolností opäť proti Ružomberku... „Pravdupovediac nechcem nič uponáhľať. Prvý mesiac budem musieť mať ruku fixovanú a až potom budem môcť začať s rehabilitáciou a cvikmi. Je mi ľúto, čo sa stalo. Vieme, že mám za sebou nie príliš príjemné obdobie a toto mi na pohode nepridalo,“ smutne poznamenal hráč a pristavil sa aj pri fakte, že stopérsky post v Košiciach je akoby začarovaný. „Je pravda, že predo mnou sa zranil Janko Krivák, teraz zase ja. Verím, že moji spoluhráči, ktorí tam budú v nasledujúcich zápasoch nastupovať, sa už nezrania.“

Hlavu v smútku z Kružliakovho zranenia má aj generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk. Pôvodne chcel mať v zadných radoch dvojicu Krivák - Kružliak. Po zranení prvého z nich sa tešil aspoň z toho, že sa mu vzniknutú dieru podarilo zaplátať, ale napokon sa musí zmieriť s tým, že ani jeden z nich si už v roku 2023 dres v majstrovskom zápase pravdepodobne neoblečie. „Ani neviem, čo mám na to povedať. Je to veľká škoda. Vieme, akou stratou je pre nás absencia Kriváka, ale dlhodobý výpadok Kružliaka je už tvrdá rana. Obom chlapcom prajem skoré uzdravenie, zranili sa v zápale boja,“ konštatoval muž zodpovedný za prestupy hráčov v košickom FC. Natíska sa otázka, či využije možnosť v prestupovom poriadku a pokúsi sa získať amatéra? „Nie. Týmto spôsobom určite neuvažujem. Máme zopár alternatív na zloženie zadných radov, preto je na tréneroch, ako sa rozhodnú zložiť defenzívu z hráčov, ktorých majú k dispozícii,“ dodal Pavol Turczyk.

FOTO: Tomáš CICOŇ a Šimon PAVLIŠIN  


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI