Dominik Kružliak chváli košické prostredie, v premiére myslí na úspech

  • 14.09.2023
  • Vytlačiť

Príchod Dominika Kružliaka do FC Košice vyvolal pred týždňom mediálny i fanúšikovský ošiaľ. Posila tohto rangu prišla do metropoly východu v pravý čas, keďže žlto-modrí akútne riešili obsadenie stopérskeho postu po tom, čo im zo zostavy vypadol zranený Ján Krivák. 


Od pondelka už Dominik Kružliak trénuje s našim mužstvom, a tak sme sa ho opýtali, aké má zatiaľ pocity z nového klubu i mužstva? „Všetko je zatiaľ v úplnom poriadku. Kolektív je výborný. Mnoho súčasných spoluhráčov som už poznal, s inými som sa zoznámil. Takisto realizačný tím a podmienky na futbal sú na vysokej úrovni. Som spokojný a pracuje sa mi tu dobre,“ povedal na úvod 27-ročný rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý bude na drese nosiť číslo 24. Pikantériou je, že debut v košických farbách absolvuje proti klubu, na adrese ktorého futbalovo vyrástol. Hoci do lopty prvýkrát kopal v rodnom Liptovskom Mikuláši, všetko podstatné sa naučil v neďalekom Ružomberku. „To áno, z tohto pohľadu je to naozaj zaujímavé, ale už som tam hral aj ako hráč Dunajskej Stredy. Ale hoci to tam nebude pre mňa premiéra v drese súpera, stále cítim, že sa vraciam domov. A preto sa aj teším. Verím, že sme sa počas týždňa pripravili dobre a že sobotňajší zápas zvládneme,“ doplnil Dominik Kružliak.

Čerstvá posila nášho klubu si veľmi dobre uvedomuje, že na štadióne pod Čebraťom to nebude prechádzka ružovou záhradou. Domáci majú pre súpera nepríjemné mužstvo a sú hladní po úspechu. „Pamätám si ešte z mojich čias, že nikomu sme nikdy nič nedarovali zadarmo, a mám tam za sebou aj stretnutia v drese Dunajskej Stredy. Bude to náročné. Ružomberčania sú známi dobrou organizáciou obrany a schopnosťou vyrážať do rýchlych protiútokov. A na to si musíme dávať pozor. Každý však má nielen silné, ale aj slabšie stránky, a to sa budeme snažiť využiť,“ vyhlásil futbalista, ktorý bol kedysi kapitánom ružomberského mužstva.

Špecifikom pre Dominika Kružliaka je aj fakt, že za Košice zatiaľ neodohral ani len prípravný súboj. A ak dostane na Liptove príležitosť, bude to preňho absolútna premiéra v drese nového klubu. „Súhra na tréningoch vyzerá zatiaľ dobre. Zoznamujeme sa a zvykáme si jeden na druhého. Tento týždeň sme dolaďovali určité automatizmy a mám pocit, že to bude navzájom klapať. Napriek tomu, že na zápas som za FC Košice ešte nenastúpil, teším sa. Verím, že sme dostatočne skúsení na to, aby to už aj na prvýkrát na ihrisku fungovalo. A ak dostanem od trénera príležitosť, tak urobím všetko pre náš úspech,“ dodal na záver debaty.

FOTO: Šimon PAVLIŠIN a TASR/AP


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI