Do útoku prichádza Patrik Voleský!

  • 09.06.2022
  • Vytlačiť
Treťou letnou akvizíciou FC Košice sa stal Patrik Voleský. 24-ročný hrotový útočník prichádza na východ republiky zo Skalice.


„Už mesiac pred koncom sezóny ma Košice kontaktovali a vraveli mi, že o mňa majú záujem. Postupne sa to dotiahlo a ja som bol rád, že sa to takto skončilo. Košice boli pre mňa priorita,“ opísal Patrik Voleský, ktorý sa pripravuje s tímom od stredy. „Tréning to bol prvý raz po dva a pol týždni pauzy, je mierne ťažšie nabehnúť späť do režimu. Dôležité ale je zvládnuť prípravu bez zranení a problémov,“ zhrnul Paťo úvodnú tréningovú jednotku.


Osobné ciele sú preňho jasné. „Dúfam, že prinesiem najmä góly. Som klasický útočník do šestnástky, chcem podržať lopty, vyhrávať súboje, ale ako som povedal, ide predovšetkým o góly.“

Myšlienku za angažovaním Patrika vysvetľuje tréner Anton Šoltis. „Po odchode Mölvadgaarda sme hľadali nové riešenie do útoku a Paťo nám prišiel ako vhodná alternatíva. Dal 12 gólov, detailne sme sa naňho pozreli. Je to stále mladý chlapec, ktorý sa v Skalici presadil. Post sme mali obsadený iba našimi domácimi hráčmi, potrebovali sme sa posilniť. Od neho sa budú čakať góly, práca pre mužstvo a to, aby mal štatistiky ako ofenzívny hráč. Verím, že sa mu bude takisto dariť a želám mu, nech je zdravý.“


Úlohu agenta si pri prestupe sčasti strihol Erik Liener. „Zo šatne osobne poznám Erika Lienera, s ktorým som hral v Sokolove. Ten mi povedal všetko o tom, ako to tu funguje, čo mi určite pomohlo v rozhodovaní,“ prezrádza rodák z českého Ústí nad Orlicí, ktorý predtým okrem Sokolova a rodného mesta pôsobil v Olomouci. Do Košíc prichádza Voly zo Skalice spoločne s Jánom Mizerákom. „Na začiatok tu mám aspoň dvoch chalanov, ktorých poznám. S Jánom sme vedeli, že obaja máme ponuku z Košíc, ale už sme netušili, že sa tu obaja stretneme, takže to bolo príjemné prekvapenie,“ smeje sa útočník, ktorý v uplynulej ligovej sezóne nastrieľal 12 gólov, ku ktorým pridal 4 asistencie.

„FC Košice je ambiciózny klub, štadión sa určite nestaval pre II. ligu. Budeme sa snažiť, aby sme dostali Košice na to miesto, kam patria. Zázemie je tu pre to naozaj veľmi dobre prichystané,“ vyhlásil Patrik Voleský.


Voly, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI