Do Košíc mieri líder tabuľky, žlto-modrí nepredajú kožu lacno

  • 21.09.2023
  • Vytlačiť

Futbalistov košického FC čaká v piatok doma náročný duel - nielenže hostia lídra tabuľky, ale zároveň sa budú musieť vysporiadať s viacerými absenciami kľúčových hráčov. Nič to však nemení na tom, že proti vedúcemu celku Niké ligy budú chcieť pred vlastným obecenstvom uspieť.


Po zápase uplynulého kola v Ružomberku tréneri počítali straty, okrem zranených Kružliaka, Medveda a Greššáka pribudol medzi nepoužiteľných aj Faško, ktorý dostal na Liptove červenú kartu. Darmo sa po nedovolenom zákroku naňho mala kopať penalta, dostal žltú kartu, potom ešte jednu a trest ho neminul. Aj on teda vypadol pre zápas s Trenčanmi zo zostavy. „Bolo toho naraz skutočne priveľa. Je jasné, že šancu dostanú hráči z lavičky. Videli sme doterajšie zápasy Trenčína, rozobrali sme si ich hru. Sú veľmi nebezpeční najmä v krajných priestoroch, kde budeme mať čo robiť, aby sme im nedovolili hrať ich hru. Verím, že to zvládneme,“ prezradil ľavý obranca Ján Mizerák, ktorý bude operovať v priestoroch, ktoré majú hostia najúdernejšie. Aj košický zadák vie, že ho s nigérijským rýchlikom Hilarym Gongom čakajú neľútostné súboje. „Áno, presne on hrá na pravej strane, takže na seba určite narazíme. Nebezpeční však sú aj ďalší hráči AS, čiže celá defenzívna činnosť mužstva bude musieť byť zodpovedná a kvalitná,“ doplnil futbalista, ktorý pred mesiacom oslávil tridsiate narodeniny.

Košického trénera Antona Šoltisa čaká rekonštrukcia zostavy. Zásah si vyžaduje zloženie obrany, stredu poľa i útoku. V defenzíve žlto-modrých sú mohykáni Martin Šindelář a práve Ján Mizerák, ktorí zatiaľ nastúpili do všetkých stretnutí v základnej zostave. „Je pravda, že priebežne sa menilo obranné zloženie, ale vyžiadali si to predovšetkým zranenia. Ja nemám problém, budem hrať s každým, koho pošle tréner na ihrisko. Navzájom sa poznáme, hrávame spolu aj na tréningoch a hoci zápas je vždy iný, verím, že to ďalší hráči v piatok zvládnu,“ prezradil prešovský rodák na margo nevyhnutných zmien v zložení základnej jedenástky. 

Piatkový súboj medzi FC Košice a AS Trenčín prináša zaujímavý náboj. Kým domáci na vlastnej pôde neradi púšťajú body, hostia nie sú náhodou na čele tabuľky. Naposledy vyhrali 2:1 v Zlatých Moravciach, v prvom kole rovnakým pomerom dokonca v Trnave. „Ako som spomínal, Trenčania majú hráčsku kvalitu a hrajú ofenzívny futbal. Nie nadarmo doposiaľ nazbierali najviac bodov spomedzi všetkých v Niké lige. Zajtra očakávam zaujímavý futbal s úspešným výsledkom pre nás,“ dodal na záver debaty Ján Mizerák.

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI