Do konca sezóny Grék Christos Kountouriotis hráčom FC Košice!

  • 17.03.2021
  • Vytlačiť

Z fortunaligových Michaloviec bude v metropole východu do 30. júna 2021 pôsobiť šikovný ľavý krídelník Christos Kountouriotis, ktorý vie alternovať aj na iných ofenzívnych postoch.


„V prvom rade som veľmi šťastný, že tu môžem byť, pretože som bol bez tímu prakticky tri mesiace. Páči sa mi tento projekt, ako futbalisti tu máme všetko, čo potrebujeme. Kvalita tímu je dobrá, klub má na Slovensku veľké meno, takže som spokojný,“ zneli prvé slová Gréka po príchode.

Druhá liga je aj napriek dlhšiemu pôsobeniu na Slovensku pre Chrisa menšou neznámou, no pri pohľade na tabuľku zároveň verí, že v hre je ešte možnosť zabojovať o vedúce priečky. „Popravde neviem, čo mám čakať, pretože som II. ligu doteraz nesledoval. Videl som len tento posledný zápas Košíc. Na ihrisku sa ukáže, ako to celé bude vyzerať. Zakaždým ale chcem ísť za víťazstvom, stále sa pritom môžeme pobiť o prvú ligu. Nebude to ľahké, ale môžeme to dokázať.“

23-ročný futbalista počas troch sezón na Zemplíne odohral 47 zápasov s bilanciou dvoch gólov a štyroch asistencií. Predtým si Christos vyskúšal štyrikrát najvyššiu domácu súťaž vo farbách materského Panathinaikosu Atény, sám je dokonca rodákom z hlavného mesta Grécka.

V Michalovciach hral Kountouriotis s Matúšom Kirom, ktorý mu aspoň sčasti pomôže zabývať sa v novom prostredí. Náš najnovší hráč zároveň jasne deklaroval, čo čaká od budúcotýždňového duelu proti svojmu bývalému zamestnávateľovi v Slovnaft Cupe. „Proti Michalovciam chcem veľmi vyhrať. Čakal som na takúto možnosť. Bude to derby, určite máme šancu postúpiť ďalej. Teším sa na to.“

A čo samotné mesto, chodil doň zo Zemplína často? „Bol som v Košiciach už niekoľkokrát. Nemám ešte vyslovene obľúbenú časť, ale to časom príde. Samozrejme, historické centrum je nádherné," uzavrel pre klubový web Chris.


Christos, držíme Ti palce, nech sa Ti v FC Košice darí!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI