Ďalšou posilou žlto-modrých je Nassim Innocenti

  • 02.02.2024
  • Vytlačiť

Dobre stavaný ľavák uzavrel zmluvu do konca roka 2025. Očakávajú od neho skvalitnenie defenzívy. FC Košice ho zaujal, preto neváhal spojiť s ním svoju budúcnosť.


Štvrtou zimnou posilou FC Košice je francúzsky stopér Nassim Innocenti. Čochvíľa dvadsaťdvaročný rodák z francúzskeho Crestu, ktorý vlastní aj občianstvo africkej Burkiny Faso, futbalovo vyrastal na prestížnych futbalových adresách - v akadémiách Olympique Lyon a LOSC Lille. „Innocenti sa k nám pripojil pred dvomi týždňami, trénoval s nami a odohral aj prípravné stretnutie v Kazincbarcike. Svojím výkonom presvedčil trénerov, že nám môže pomôcť. Má 21 rokov a uzavrel s FC Košice dlhšiu zmluvu, presnejšie do 31.12.2025. Bol vychovaný akadémiou v Lille a k nám prišiel z druhej francúzskej ligy, kde hrával za Valenciennes FC. Nassim môže hrať na rôznych pozíciách - ako ľavý stopér, keď hráme s tromi strednými obrancami, ale môže hrať aj stredného či ľavého obrancu, ak hráme so štyrmi hráčmi v defenzíve. Rozhodne od neho očakávame skvalitnenie obrany. Momentálne ešte síce nie je stopercentne pripravený, no tréneri ho budú môcť už čoskoro využiť aj na ihrisku,“ povedal na margo novej posily športový riaditeľ košického FC Balázs Farkas, podľa ktorého nebude Innocenti ešte k dispozícii na pohárový súboj proti Spartaku Trnava.

Ako už bolo povedané, Nassim Innocenti už pred časom strávil v Košiciach pár dní. Absolvoval so žlto-modrými zopár tréningov vrátane prípravného stretnutia v Kazincbarcike. Po ňom odletel do Francúzska dotiahnuť záležitosti ohľadom odchodu z Vallencieness a k žlto-modrým sa pripojil znovu vo štvrtok. V piatok už slávnostne podpísal dvojročnú zmluvu. „Pre FC Košice som sa rozhodol hlavne preto, lebo o mňa prejavili vážny záujem. Cítil som, že ma naozaj chcú a preto som neváhal spojiť s nimi svoju budúcnosť. Zaujal ma aj samotný klub, ale aj spoluhráči či tréneri. Všetko sa mi tu pozdáva a som rád, že tu budem najbližšie dva roky pôsobiť. Verím, že budem pravidelne hrávať a spolu dosiahneme čo najviac víťazstiev,“ vyznal sa zo svojich pocitov čerstvý prírastok v kádri trénera Jána Kozáka mladšieho.

Nassim Innocenti je rodákom z francúzskeho Crestu, ale vlastní aj pas afrického štátu Burkina Faso. „Ten mám vďaka svojej mame, hoci tá pôvodne pochádza z Pobrežia Slonoviny. Ak sa vám zdá, že na Francúza mám taliansky znejúce priezvisko, tak ani to nie je náhoda. Môj otec je Talian,“ prezradil zaujímavé novinky z jeho rodiny.  

Vizitka

Meno: Nassim Innocenti

Dátum narodenia: 19.2.2002 v Creste (Francúzsko)

Občianstvo: Burkina Faso / Francúzsko

Výška: 187 cm

Post: stopér

Kariéra: 2011 - 2015: Entente Crest-Aouste, 2015 - 2018: Olympique Lyon, 2018 - 2022: LOSC Lille, 2022 - 2024: Vallencienes FC.

FOTO: Tomáš CICOŇ
Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI