Ďalšou posilou FC Košice je skúsený Lukáš Greššák

  • 12.07.2023
  • Vytlačiť

Do kádra trénera Antona Šoltisa pribudla ďalšia cenná posila. Je ňou 34-ročný defenzívny stredopoliar Lukáš Greššák, ktorý naposledy pôsobil v Sigme Olomouc. Skúsený futbalista sa už pripojil k žlto-modrej výprave na sústredení v Českej republike a debut v košických farbách by mal absolvovať dnes v pražskom Dolíčku proti klokanom z Bohemians. Zmluvu s FC Košice podpísal na najbližšiu sezónu.


Generálny manažér nášho klubu Pavol Turczyk avizoval, že do zostavy ešte hľadá kvalitné posily a príchod skúseného Lukáša Greššáka jeho zámery potvrdil. „Predovšetkým sme potrebovali vystužiť a posilniť defenzívu. Lukáš je hráč s bohatými skúsenosťami v našej i českej lige. Je to hráč, ktorý vie hrať na viacerých postoch a práve jeho univerzálnosť je jeho ďalšou výhodou. Verím, že nám jeho charakter a skúsenosti pomôžu na ihrisku, ale aj v kabíne. Ja osobne som veľmi rád, že sa nám podarilo zrealizovať tento prestup. Želám mu pevné zdravie a verím, že svoju kvalitu ukáže na ihrisku,“ informoval Pavol Turczyk.

Príchod Lukáša Greššáka do nášho klubu sa zomlel rýchlo. Rodák z Trstenej ešte do konca júna trénoval v Olomouci, kde sa mu však skončila zmluva. Hľadal si nový angažmán a medzitým trénoval v druholigovom Liptovskom Mikuláši, kde naši chlapci počas víkendu hrali prípravný súboj. „Ozval sa mi tréner Šoltis, či už som si našiel klub, alebo som ešte voľný. Keďže som ešte nič isté nemal, pomerne rýchlo sme našli spoločnú reč a dohodli sa na ročnej spolupráci. Do Košíc sa veľmi teším, je to tradičné futbalové mesto a navyše s krásnym štadiónom,“ povedal hráč, ktorého prednosťou je defenzívna činnosť. Nuž a práve s týmto zámerom ho náš klub angažoval. „Mojim cieľom bolo hrať najvyššiu súťaž a to sa mi príchodom do Košíc podarilo splniť. Ešte som sa síce s trénerom veľmi nezhováral o mojich úlohách na ihrisku, ale najlepšie sa cítim na poste stopéra, alebo klasickej šestky. Premiéru by som mal absolvovať dnes v Prahe proti Bohemians,“ doplnil Lukáš Greššák na margo svojho prvého štartu v košickom drese.

VIZITKA LUKÁŠA GREŠŠÁKA

Narodený: 23.09.1989 v Trstenej. Výška: 183 cm. Post: defenzívny stredopoliar. Kariéra: 1998 - 2004: FK Slovan Trstená, 2004: Junior Radvaň, 2004 - 2014: Ružomberok, 2014 - 2018: Spartak Trnava, 2019: Zaglebie Sosnowiec, 2019 - 2023: Sigma Olomouc, 2023: FC Košice.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI