Ďalšou ofenzívnou posilou FC Košice je Jeremy Obounet

  • 26.01.2024
  • Vytlačiť

Prichádza na polročné hosťovanie z maďarského Diósgyőru. Jeho jediným cieľom je pravidelne hrávať a pomôcť žlto-modrým k úspechom. Športový riaditeľ Balázs Farkas verí, že do hry prinesie to, čo počas jesene chýbalo.


Treťou novou tvárou v kádri nováčika Niké ligy FC Košice je 21-ročný útočník z Gabonu Jeremy Moussango Obounet, ktorý k žlto-modrým prichádza na polročné hosťovanie z maďarského DVTK Diósgyőr. Po portugalskom brankárovi Cristianovi Figueiredovi a útočníkovi Zyenovi Jonesovi z USA je tento rýchlonohý krídelník treťou zimnou posilou pre výber trénera Jána Kozáka mladšieho. „Jeremy k nám prichádza z DVTK na polročné hosťovanie. Veríme, že nám  pomôže tým, čo nášmu tímu počas minulej jesene chýbalo. Do kádra sme potrebovali získať rýchlych krídelníkov, aby bol náš tím pohyblivejší a priamočiarejší. Jeremy má rýchlosť, ale tiež skúsenosti, hoci má len 21 rokov,“ povedal na margo čerstvej ofenzívnej posily žlto-modrých športový riaditeľ FC Košice Balázs Farkas a vzápätí ho predstavil ešte bližšie: „najradšej hrá z ľavej strany, ale môže hrať aj na pozícii útočníka, ak by sme hrali v inom rozostavení. Zapožičali sme si ho z maďarského Diósgyőru. Náš vzťah s týmto klubom je perfektný a aj to je dôvod, prečo je Jeremy teraz tu,“ doplnil Balázs Farkas.

Až do dvadsiatich rokov hrával Jeremy Obounet futbal výlučne doma v Gabone v klube AS Pelican. Pred necelými dvomi rokmi si to namieril do Bieloruska, odkiaľ vlani v lete prestúpil do Maďarska. Keďže chcel byť viac herne vyťažený, prijal ponuku FC Košice. „Ak by som nebol presvedčený, že tu mám väčšiu šancu hrávať, neprišiel by som sem. Presvedčil ma skvelý kolektív a výborní tréneri, od ktorých cítim dôveru. Preto som sa rozhodol pre FC Košice,“ prezradil rodák z hlavného mesta Gabonu Libreville, ktoré leží na západnom pobreží Strednej Afriky. V Európe pôsobí Jeremy už druhú sezónu a tentoraz verí, že do tretice bude platiť všetko dobré. „Áno, zatiaľ sa mi tu všetko páči. Bol som s mužstvom aj na sústredení vo Vysokých Tatrách, takisto som počas minulého víkendu zasiahol do prípravného stretnutia. Mojim hlavným cieľom je pravidelne hrávať a verím, že svojimi výkonmi čo najviac pomôžem klubu,“ uzavrel Jeremy Obounet.

Vizitka Jeremyho Moussanga Obouneta

Narodený: 17. augusta 2002 v Libreville (Gabon)

Výška: 180 cm

Post: útočník

Kariéra: 2012 - 2022: AS Pelican (Gabon), 2022: FC Slutsk (Bielorusko), 2023: Diósgyőr (Maďarsko).

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI