Dairín González vystuží defenzívu FC Košice!

  • 23.07.2021
  • Vytlačiť
Stredný obranca Dairín González Mosquera je najnovším prírastkom do tímu trénera Jozefa Vukušiča.


31-ročný González pôsobil doposiaľ v Južnej Amerike, najmä v rodnej Kolumbii, kde hral za Leones FC, Fortalezu, CD América de Cali, Deportes Quindío, CD La Equidad, Atlético Bucaramanga či naposledy Union Magdalena, na polroka si odskočil aj do bolívijskej Guabiry.

„Cítim sa veľmi dobre. Je to pre mňa prvá skúsenosť v Európe. Som šťastný, že som v Košiciach a už sa neviem dočkať začiatku. Dúfam, že všetko bude v poriadku,“ zneli úvodné slová Dairína, ktorý má za sebou desiatky duelov v najvyššej i druhej kolumbijskej lige. Získané skúsenosti z nich bude chcieť pretaviť do úspechu na slovenských trávnikoch.

„Dostal som sa sem cez moju ženu, ktorá je mojou agentkou,“ vysvetľuje svoj príchod nový prírastok do defenzívy. „Ona poslala e-mail aj s videom do klubu, tréner si ho pozrel a páčil som sa mu. Prišiel som na skúšku, osvedčil som sa a tréner chcel, aby som tu zostal.“

Veľkú úlohu mal pri prestupe aj José Cortés, ktorý je rovnako z Kolumbie. „Tréner sa ma opýtal, kto je Dairín, či ho poznám. Je to môj kamarát, trénerovi som povedal o jeho silných stránkach. Dairín sa ma takisto pýtal, ako to tu chodí. Ja som odpovedal, že je to tu super, všetci ma tu rešpektujú a vravím mu: ‘mal by si to skúsiť‘,“ vysvetlil José.

Čo ešte o sebe prezradil 193 centimetrov vysoký stopér? „Vždy som bol líder, kapitán. Neznášam prehrávať. Ak sa to však stane, pracujem ešte viac, aby sa to neopakovalo, pretože prehry sú najhoršie. Som silný, rýchly, dobrý na lopte – ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve. Dúfam, že tímu pomôžem sa dostať do prvej ligy, preto som tu.“

„Každého jedného hráča sme posudzovali a hľadali sme takých, ktorí nám typologicky vyhovujú. Potrebovali sme vysokého a silného obrancu. Fyzicky ešte nie je úplne pripravený, ale takisto verím, že je to typ, ktorý potrebujeme,“ povedal na adresu svojho nového zverenca tréner Jozef Vukušič.


Dairín, vitaj v FC Košice! Dairín, bienvenido al FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI