Čiernohorec Deni Hočko posilou do stredu poľa

  • 21.02.2024
  • Vytlačiť

Dvadsaťdeväťročný Balkánec sa teší na zápasy v košickom drese. Manažment klubu odviedol v posledný deň prestupového termínu skvelú prácu. Cieľom je byť platným hráčom a pomôcť klubu naplniť jeho ambície. 


Posilou na spôsob „last minute“ je bývalý čiernohorský reprezentant Deni Hočko. Tento rodák z mesta Cetinje má za sebou bohatú kariéru pretkanú pôsobením v kluboch z Čiernej Hory, Portugalska, Belgicka, Cypru a Izraela. So žlto-modrými sa dohodol na spolupráci do konca sezóny s možnosťou predĺžiť pôsobenie v Košiciach aj na nasledujúcu sezónu. Športový riaditeľ nováčika Niké ligy Balázs Farkas na margo angažovania tohto hráča poznamenal: „Počas zimného prestupového obdobia neraz zaznela otázka, či potrebujeme získať hráča do stredu poľa alebo nie. Po prvých troch zápasoch jarnej časti sme sa rozhodli, že skúsime osloviť Deniho Hočka, ktorý spolupracoval s Xavierom (pozn. náš asistent trénera) na Cypre. Počas krátkeho rokovania som mal pocit, že Deni by sa k nám rád pridal. Je to dobrý hráč, ktorý môže byť pre nás pridanou hodnotou v šatni a aj na ihrisku. Očakávame, že s Denim bude naša defenzívna práca v strede poľa a taktiež fáza rozvíjania útoku lepšia ako doteraz,“ informoval Balázs Farkas, ktorému sa od začiatku januára podarilo dotiahnuť siedmeho hráča.

Rodák z Balkánu netajil nadšenie zo spojenia s našim klubom. „Od prvého momentu, ako som sa dozvedel o záujme Košíc, som vedel, že je to mesto s bohatou futbalovou históriou a FC Košice má ambíciu stať sa veľkým klubom. Pre mňa je to veľká výzva a jednoznačne chcem klubu pomôcť naplniť jeho ciele. Chcel by som byť platným hráčom na ihrisku a verím, že spoločne sa nám podarí vybojovať účasť v najvyššej súťaži aj pre nasledujúci ročník,“ povedal o svojom príchode do košického FC Deni Hočko, ktorý naposledy obliekal dres šesťnásobného izraelského majstra Beitar Jeruzalem.

Pre Deniho Hočka boli posledné dni a hodiny veľmi hektické. Keďže na Slovensku sa prestupové okno zatváralo v stredu 21. februára, všetko potrebné k uskutočneniu tohto transferu sa muselo udiať práve v tento deň. V sídle košického klubu sa v stredu pracovalo ako v úli a výsledkom je aj tento prírastok v kádri trénera Jána Kozáka mladšieho. „Som nesmierne šťastný, že sa všetko podarilo včas stihnúť a môj transfer dotiahnuť do úspešného konca. Je pravda, že všetko sa zbehlo rýchlo, ale o to viac by som chcel oceniť rýchlosť a profesionalitu košického klubu, ktorý odviedol skvelú prácu. Verím, že rovnako úspešný budem aj ja na ihrisku a svojmu novému klubu pomôžem naplniť jeho ciele,“ dodal Deni Hočko, ktorý by mal byť spolu s Nicolasom Gorositom k dispozícii už v piatkovom domácom stretnutí proti MFK Skalica.

Vizitka

Meno: Deni Hočko

Dátum narodenia: 22.04.1994 v Cetinje

Post: defenzívny stredopoliar

Výška: 175 cm

Kariéra: 2012: FK Lovčen Cetinje, 2013-2017: Budučnost Podgorica (Čierna Hora), 2017-2019: FC Famalicão (Portugalsko), 2019-2021: RE Mouscron (Belgicko), 2021-2023: Pafos FC (Cyprus), 2023-2024: Beitar Jeruzalem (Izrael).

Reprezentácia Čiernej Hory: U17: 1/0, U19: 1/0, U21: 14/0, seniorská: 6/0.  

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI