Čelní predstavitelia klubu zhodne: očakávame úspešnú sezónu!

  • 26.07.2023
  • Vytlačiť

V Košiciach vládne pravá futbalová horúčka a mnohí s veľkým záujmom očakávajú štart Niké ligy podaní miestneho klubu FC. Ten ako nováčik súťaže v sobotu o 20.30 hod. vyzve na vlastnej pôde majstrovský Slovan Bratislava. Vo vare sú nielen fanúšikovia či hráči s realizačným tímom, ale aj členovia vedenia FC Košice. Oslovili sme prezidenta klubu Dušana Trnku a predsedu dozornej rady FC Košice, a.s., Gergelyho Santhu, aby sa podelili o svoje dojmy pred vstupom do Niké ligy.   


Dušan Trnka, prezident klubu FC Košice: „V prvom rade som nesmierne rád, že sa nám do bodky podarilo naplniť cieľ, ktorý sme si stanovili pri založení klubu v roku 2018 - postúpiť z tretej ligy do najvyššej súťaže. Naše päťročné úsilie bolo odmenené spôsobom, ktorý určite urobil radosť mnohým Košičanom i futbalovým priaznivcom zo širokého okolia nášho mesta. Najviac nás však teší, že máme možnosť ešte viac zvýrazniť našu klubovú identitu - my sme FC Košice!

Pri štarte do Niké ligy sa spoliehame na nováčikovský entuziazmus, ako aj nefalšovaný futbalový boom, ktorý v Košiciach po postupe medzi slovenskú elitu vládne. Som presvedčený, že diváci budú našim dvanástym hráčom a že nielen na zápase so Slovanom nám vytvoria neopakovateľnú atmosféru. Samozrejme, dôležité sú aj výkony nášho mužstva. To sme sa snažili počas leta adekvátne posilniť a myslím, si že všetky nové tváre v kádri trénera Antona Šoltisa budú prínosom. Netajíme sa smelými ambíciami a zároveň snívame tajný sen o finále Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční budúci rok v máji na našom krásnom štadióne. Práve dostavba Košickej futbalovej arény je jedným z našich ďalších motívov v rámci napredovania. Keď bude hotová, zavŕši sa ďalšia etapa budovania seriózneho a rešpektovaného klubu. Už túto jeseň začneme s budovaním našej mládežníckej akadémie s kompletnou infraštruktúrou, ktorá nepochybne bude ďalšou pýchou FC Košice. Na záver chcem zdôrazniť spoločné heslo pre nás všetkých - Všetci spolu silnejší!“

   

Sántha Gergely, predseda dozornej rady FC Košice: Keď sa povie zápas FC Košice - ŠK Slovan Bratislava, hneď mi napadne - duel, ktorý bude ostro sledovaný a zvýši atraktivitu súťaže! To, čo znamená derby FC Barcelona - Real Madrid v Španielsku, alebo Ferencváros - Újpest v Maďarsku, je súboj FC Košice - Slovan na Slovensku. Hlavne, ak oba tímy proti sebe opäť nastupujú po osemročnej absencii na najvyššej úrovni.

Som veľmi rád, že za päť rokov sa nám podarilo od základov vybudovať klub a teraz sú nielen naše všetky mládežnícke družstvá, ale aj mužstvo dospelých v prvej lige. Navyše medzi elitou začneme hneď atraktívnym súbojom s obrovskými tradíciami, zápasom proti Slovanu Bratislava. Ďakujem našim fanúšikom za povzbudzovanie v minulom roku a viem, že aj tentoraz nás čaká zápas s dravou atmosférou. Aj keď sme len na začiatku súťaže, som presvedčený, že bojovný duch Košíc a atmosféra novej futbalovej arény v Košiciach vyústia do slušného umiestnenia. Som si istý, že pre celý slovenský futbal bude dobré, že tieto dve mestá môžu na seba naraziť v najvyššej súťaži. Mnohí oprávnene robia paralely medzi ľadovým hokejom a futbalom, ďalším populárnym kolektívnym športom na Slovensku, pretože aj v hokeji boli pamätné stretnutia medzi Košičanmi a Bratislavčanmi - pravda, v ľadovom hokeji sú teraz majstrom Košičania. Želám si, aby sme ich raz napodobnili.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI