Bránu FC Košice bude hájiť jeden z najlepších slovenských brankárov: Matúš Kira

  • 29.07.2020
  • Vytlačiť
V metropole východu včera vybuchla prestupová bomba. Bránu FC Košice bude v nasledujúcej sezóne ochraňovať skúsený Matúš Kira!


Fanúšikovi slovenského futbalu, ktorý pravidelne sledoval v posledných rokoch Fortuna ligu, toto meno výraznejšie predstavovať nemusíme.

Matúš Kira začínal s futbalom v Snine, ale už od roku 2010 pokračoval vo svojom vývoji na Zemplíne. Opora Michaloviec posledných rokov dokázala doviesť svoj tím do prvej šestky Fortuna ligy minulé dve sezóny po sebe.

„V kontakte s Košicami som boi dlhšie. Nejaké ponuky som však mal aj z najvyššej súťaže, niečo bolo aj zo zahraničia. Rozhodol som sa ale pre Košice. Je to ambiciózny klub, ktorý chce hrať o špicu tabuľky. Zavážilo aj to, že sa tu stavia nový štadión, že sa Košice chcú dostať do najvyššej súťaže. Nechcel som taktiež čakať kvôli situácii, aká tu je. Táto ponuka bola dobrá, splnila všetko, čo som chcel, takže preto som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol,“ vymenúva dôvody podpisu zmluvy v Košiciach rodák z malej dedinky Kolonica v sninskom okrese.


85 duelov medzi elitou a ďalších 43 štartov v II. lige robí z Matúša jedného z najviac skúsených slovenských gólmanov hrajúcich na našich trávnikoch. Ťažko na Slovensku nájdeme brankára, ktorý odohral toľko stretnutí na scéne prvej a druhej ligy. A to všetko ešte iba v 25 rokoch.

Mala prsty v novom príchode aj košická kabína? Kto z nej bol najväčším agentom? „Rozhodli aj hráči. „Kavu“ (Petra Kavku, pozn. redakcie) poznám už dlho, hrali sme spolu v Michalovciach. Pýtal som sa ho, ako to tu funguje. Podmienky sú tu lepšie ako v niektorých prvoligových kluboch, aj toto určite zavážilo.“ Matúš na záver porovnáva situácie vo svojom novom a uplynulom pôsobisku z pohľadu potrebných víťazstiev. „Treba povedať, že vyhrať zopár zápasov vo Fortuna lige je jednoduchšie, ako bojovať o postup, kedy musíte vyhrávať každý zápas. Budeme sa ale pokúšať to dosiahnuť a dostať Košice tam, kam patria,“ uzavrela brankárska posila, ktorá svojím príchodom upútala média a fanúšikovskú obec po celom Slovensku.


O novom mužovi medzi tromi žrďami nám prezradil informácie aj športový riaditeľ Pavol Turczyk. „Potrebovali sme brankára, ktorý by nahradil končiaceho Gejzu Pulena. Matúš bol pre nás adept číslo jedna. Na Slovensku nie je veľa brankárov, ktorí by sa s ním mohli merať. Aj preto sme radi, že je tu a môže nám pomôcť.“


My v FC Košice sme šťastní, že môžeme privítať v metropole východu hráča takéhoto kalibru!Matúš, vitaj v FC Košice! Držíme Ti palce, nech sa Ti u nás darí!


Výber z nášho e-shopu