Brankársky post v Košiciach posilnil Marek Teplan

  • 09.07.2024
  • Vytlačiť

Zo Žiliny prichádza na ročné hosťovanie. Naposledy chytal v druholigovej Považskej Bystrici. Chystá sa pobiť o miesto medzi tromi žrďami. Za sebou už má štyri štarty v košickom drese.


Košický prvoligista pokračuje v obmene hráčskeho kádra a ďalšou novou tvárou, ktorá pribudla do kabíny žlto-modrých, je brankár Marek Teplan, ktorý prišiel na ročné hosťovanie z MŠK Žilina. „Marek prišiel zo Žiliny, ale naposledy chytal v druhej lige za Považskú Bystricu. Takže podľa nás má dostatok skúseností na to, aby bol členom nášho kádra. Má 22 rokov, takže táto príležitosť je pre neho šancou ukázať svoje schopnosti. Počas zápasov v letnej príprave dostane šancu v bráne, bude mať dostatok príležitostí, takže všetko je na ňom,“ povedal o novom prírastku v žlto-modrej družine športový riaditeľ košického FC Balázs Farkas.

Marek Teplan je po Dávidovi Šípošovi druhým gólmanom, ktorý počas leta pribudol do košického kádra. „Vždy bolo mojim snom chytať prvú ligu, preto som sa ponuke z Košíc potešil a s radosťou ju aj prijal. Od prvej chvíle ma to nadchlo a nemal som nad čím rozmýšľať. Košice sú ambiciózny klub, hrávajú na krásnom štadióne a celkovo sa mi ako mesto páčia. Som rád, že som tu a budem sa maximálne snažiť, aby som bol platným členom kádra,“ prezradil čochvíľa dvadsaťdvaročný rodák z Martina, ktorý s futbalom začal v Čadci. Po skončení žiackeho veku sa presunul do Žiliny, kde prešiel všetkými dorasteneckými kategóriami. Chytal za druholigovú rezervu a v dvoch zápasoch sa dostal aj do základnej zostavy žilinského áčka proti Dunajskej Strede a Banskej Bystrici. „Bolo to ešte v sezóne 2022/2023, potom som išiel na hosťovanie do Považskej Bystrice. Aj preto som rád, že vďaka FC Košice som dostal šancu vrátiť sa na prvoligovú scénu. V minulej sezóne - aj keď som ešte vôbec netušil, že tu zamierim - som pozorne sledoval boj o záchranu v Niké lige. Priznám sa, že som bol vtedy rád, že to Košice zvládli, lebo som cítil, že do tohto mesta a na tento štadión najvyššia súťaž, skrátka, patrí. Teraz je moja radosť ešte väčšia, keďže tu budem v najbližšej sezóne pôsobiť,“ doplnil spokojným hlasom Marek Teplan.

Hoci je zmluvným hráčom Žiliny, v minulej sezóne hosťoval v Považskej Bystrici, ktorá aj vďaka jeho výkonom obsadila v druhej lige výborné piate miesto. „S účinkovaním MŠK vládla v uplynulej sezóne veľká spokojnosť, pretože od ich návratu na druholigovú pôdu to bolo pre nich najlepšie umiestnenie. Mužstvu sa naozaj darilo, ja som bol tiež spokojný. Hodnotím to teda veľmi pozitívne,“ vyhodnotil účinkovanie na Považí dobre stavaný brankár.

Marek Teplan sa pomaly udomácňuje v Košiciach a za sebou už má aj štyri štarty v drese nášho klubu. V troch z nich si udržal čisté konto, jediné dva góly inkasoval minulý týždeň na ihrisku kmeňovej Žiliny, kde sme prehrali 0:3. Napriek tomu sa v Niké lige, pochopiteľne, najviac teší na súboje proti žilinským šošonom. „To áno, už som si aj pozeral vyžrebovanie, kedy s nimi hráme. Na tieto stretnutia sa naozaj veľmi teším,“ dodal Marek Teplan.   

Vizitka Mareka Teplana

Narodený: 7. júla 2002 v Martine.

Výška: 189 cm

Váha: 78 kg

Hráčska kariéra: 2012-2017: FK Čadca, 2017-2024: MŠK Žilina, 2023-2024: MŠK Považská Bystrica (hosťovanie).

FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI