Brankárska dvojica sa rozrastá o Ukrajinca Tymofiya Šeremetu

  • 08.02.2021
  • Vytlačiť
Brankárska dvojica sa rozrastá o Ukrajinca Tymofiya Šeremetu. 25-ročný bývalý mládežnícky reprezentant Ukrajiny doposiaľ pôsobil v rodnej vlasti, v Arménsku a Litve. V najvyšších ligách týchto krajín odchytal 37 stretnutí, v ktorých osemkrát získal čisté konto.


Klub týmto prestupom reagoval na ukončenie kariéry Jakuba Giertla, po zvyšok sezóny tak bude Tymofiy kryť chrbát Matúšovi Kirovi. „Som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Je to pre mňa nová výzva, cítim sa super. Keď mi zavolal môj manažér a povedal mi, že je možnosť prísť do Košíc, tak som neváhal ani chvíľu, zbalil som si nevyhnutné veci a ihneď odcestoval. Tím je skvelý, veľmi sa teším,“ neskrýval nadšenie z nového angažmán šesťnásobný reprezentant Ukrajiny do 21 rokov.


Rovnako ako dvojica Nikolov, tak aj „Tima“ je zvyknutý hrať a chytať na najvyššej úrovni v rôznych ligách, čo aj potvrdzujú jeho slová. „Bol to skvelý čas, výborné skúsenosti, ale už je to za mnou a myslím len na víťazstvá a ciele v FC Košice,“ rýchlo dodáva.

„Aby som povedal pravdu, tak toho o meste a histórii futbalu v Košiciach veľa neviem, ale už teraz sa teším, až zistím viac. Po prvých dňoch tu môžem povedať, že je to nádherné mesto a teším sa na moment, kedy ho viac spoznám,“ zavŕšil svoj úvodný rozhovor v novom drese Tymofiya.

Тимофій, Ласкаво просимо до FC Košice! Tymofiy, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI