Boris Turčák posilou pre útok FC Košice!

  • 05.07.2022
  • Vytlačiť

Ofenzívu žlto-modrých vystuží Boris Turčák, ktorý podpísal s FC Košice 1,5-ročnú zmluvu po prestupe z Petržalky.


29-ročný ofenzívny krídelník prichádza na východ po tom, čo uplynulých päť rokov strávil v hlavnom meste, krátky angažmán si na jar 2021 strihol v Senici. „Pocity sú výborné, je tu krásny štadión, výborné zázemie, cítim sa naozaj výborne. Riešilo sa to približne dva týždne, boli sme neustále v kontakte. Chvalabohu sa to vyriešilo, som tu a som šťastný.“

„Košice sú pekné mesto, ale prišiel som sem hrať futbal, preto som tu. Budem robiť maximum, aby sme boli úspešní. Som útočník, respektíve krajný záložník. Čakajú sa odo mňa štatistiky a ja dúfam, že to tak bude,“ vraví rodák z Čadce, ktorého slová potvrdzujú čísla z minulej ligovej sezóny. V drese čierno-bielych z Petržalky zaznamenal 12 gólov a 2 asistencie v 24 stretnutiach.

„Štadión je krásny, na slovenské pomery je to nezvyčajné. Či to zavážilo, alebo nie? Je to plus, ale určite som sa nerozhodol len pre štadión. Chcel som sa posunúť v kariére, čo sa podarilo a za to som rád,“ rozvinul ďalej Boris. Do Košíc s ním prichádzajú skúsenosti z 113 druholigových a 70 fortunaligových zápasov, legionársky chlebíček okúsil v Rumunsku.


Niekoľko slov o novej posile pridal hlavný tréner Anton Šoltis. „Borisa poznám ešte z roku 2014, keď sme spolupracovali v Ružomberku. Odvtedy sledujem, čo v ňom je, boli sme spolu aj v Senici pred rokom a pol. Je to skúsený, ťahový a gólový hráč, ktorý má na to byť rozdielovým. Verím, že potvrdí svoju kvalitu, zvýši konkurenciu a pôjde s nami za cieľmi, ktoré si dávame. Je to krídelník, môže hrať vľavo i vpravo, teda tam, kde to potrebujeme a kde máme momentálne problém. Prajem mu, aby bol zdravý, lebo keď bude zdravý a dobre nastavený, tak zapadne do kolektívu a bude prínosom pre košický futbal.“

„V kontakte som bol s Dávidom Gallovičom či Freďom Valachom, teda s chalanmi, s ktorými som dávnejšie hrával. S trénerom Šoltisom sme pôsobili spolu ešte v Ružomberku, keď tam bol tréner Šoltis ešte ako asistent. Naposledy sme boli spolu v Senici. Poznáme sa, čo je dobré, ale určite nebudem mať nič zadarmo,“ dôležito podotkol na záver rozhovoru 29-ročný krídelník.


Boris, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI