Benjamín Sovič si premiéru užil a zároveň verí, že mu bude minutáž postupne pribúdať

  • 02.08.2023
  • Vytlačiť

Pre rýdzeho košického fanúšika bola určite výnimočná posledná siedma minúta nadstaveného času. Vtedy kovaného Košičana Erika Pačindu striedal ďalší odchovanec košického futbalu 19-ročný Miroslav Sovič. Hoci jeho pobyt na ihrisku sa vtesnal do necelej minúty, bol to signifikantný moment pre budúcnosť celého klubu. Postupné zabudovávanie odchovancov z vlastnej akadémie je métou, ktorá rezonuje v mysliach všetkých akcionárov, seniorskych i mládežníckych trénerov. Nuž a zároveň nech je to chvíľa, ktorá nabudí všetkých nádejných mladíkov z akadémie.


Kreatívny stredopoliar Miroslav Sovič do A-mužstva nazeral už v minulej druholigovej sezóne, ale debut v Niké lige bol už iná káva. „Prežívali sme to všetko na lavičke počas celého zápasu. Bolo to veľmi napínavé a s blížiacim sa záverom ešte viac. Keď mi tréner Šoltis povedal, že idem na ihrisko, tak som cítil menšiu trému, ale nie takú, akú som mal, keď som nastupoval za mužov ešte v druhej ligy,“ opatrne súkal zo seba slová mladík, ktorý bol prekvapený, že bol vôbec oslovený na rozhovor.

Skromnosť a pokora z neho priam sršali, preto bol v prvom rade vďačný za šancu, ktorú v šlágri prvého kola Niké ligy dostal. To, že striedal Erika Pačindu zaregistroval, ale či mu pri výmene stáží niečo povedal, už nie. „Vedel som, že idem na ihrisko s tým, aby som predovšetkým pomohol mužstvu udržať výsledok. Slovan tlačil a my sme sa bránili. Napokon všetko dopadlo dobre a my sme náporu hostí odolali. O to viac som si potom s chlapcami užil „ďakovačku“ s fanúšikmi po zápase. Tá košická je výnimočná a som rád, že som si ju vychutnal aj na prvoligovej úrovni,“ nadchýnal sa talentovaný futbalista, ktorý pochádza z futbalovej rodiny.

Jeho otec Miroslav bol známy ligový futbalista, zo zelených trávnikov registrujeme aj jeho strýkov Jaroslava a Mikuláša. „Moji rodičia boli na stretnutí so Slovanom a boli veľmi šťastní za moju ligovú premiéru. Budem sa snažiť presvedčiť trénera, aby mi minúty postupne pribúdali a ja som bol ešte viac platným členom kádra FC Košice,“ nadviazal na slová generálneho manažéra FC Košice Pavla Turczyka, ktorý si pred sezónou najviac prial, aby členovia z vlastnej akadémie boli postupne stálymi členmi A-mužstva. Miroslav Sovič už prvý zárez na ligovej puške má, dočká sa najbližšie Jakub Jakubko?

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI