AKTUALITA I Novou tvárou Bernard Petrák, s mužstvom sa už nepripravujú Gáll s Majdanom

  • 15.02.2023
  • Vytlačiť

Novou posilou tímu trénera Antona Šoltisa sa dnes definitívne stal Bernard Petrák, 23 ročný ľavý obranca k nám prestúpil z druholigového poľského tímu OKS Odra Opole. S mužstvom sa už nepripravujú Boris Gáll a Vladimír Majdan.

Bernard Petrák je odchovancom žilinského futbalu, kde postupne prešiel mládežníckymi kategóriami. S profesionálnym futbalom začínal v miestnom MŠK, kde hrával za druholigovú rezervu. V roku 2020 sa presunul na hosťovanie v rámci druhej ligy do tímu FK Železiarne Podbrezová. Po návrate do Žiliny nasledoval prestup ku fortunaligistovi FK Pohronie. Po skončení zmluvy sa ako voľný hráč v roku 2021 upísal druholigovému Poľskému klubu OKS Odra Opole.

Tréner Antom Šoltis o Petrákovi: “ Bernard je typom poctivého futbalistu, je zdravo agresívny v súbojoch, v zápasoch ho zdobila pracovitosť a nasadenie. Takýto typ hráča potrebujeme, pretože druhá liga je predovšetkým o súbojoch a nasadení. Počítame s ním na našu ľavú stranu defenzívy.“ 

V klube naopak skončil Vladimír Majdan, jeho budúci angažmán je v štádiu riešenia. Vlado v aktuálnej sezóne nastúpil na jeseň do všetkých sedemnástich zápasov, vrátane troch pohárových. Vladovi ďakujeme za odvedené služby a prajeme veľa úspechov v jeho ďalšej kariére. V kádri pre jarnú časť nefiguruje ani Boris Gáll, ktorý bude do konca sezóny na hosťovaní v klube FK Slavoj Trebišov. Boris odohral za náš klub 127 stretnutí a nastrieľal 33 gólov. Borisovi prajeme nech sa mu hosťovanie na Zemplíne vydarí a želáme mu veľa úspechov.

foto zdroj: david.fornadel


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI