AKADÉMIA I Výborné umiestnenie U14 na medzinárodnom turnaji v Kroměříži.

  • 29.05.2023
  • Vytlačiť

Uplynulý víkend patril v Kroměříži prestížnemu mládežníckemu turnaju, kde sa predstavila takmer kompletná Česko – slovenská špička mládežníckeho futbalu. Na turnaji sa predstavili aj naši chlapci, zverenci trénerov Petra Horizrala a Mateja Timkoviča z kategórie U14 a v konkurencii 24 tímov sa rozhodne nestratili. Počas trojdňového turnaja našli premožiteľa len vo štvrťfinálovom zápase, kedy po vyrovnanom priebehu a remíze 1:1 nakoniec podľahli Pražskej Slávii 1:2 až po penaltách a nakoniec obsadili vynikajúce 5. miesto.


Naši chlapci sa predstavili v skupine C, kde boli našimi súpermi: 1.FC Slovácko, FC Slovan Liberec, FC TRINITY Zlín, MFK Karviná a FK Dubnica nad Váhom.

Výsledky v skupine :

1. Deň

FC Košice – FC Trinity Zlín 1:0 , gól FC: Bojčík

FC Košice - MFK Karviná 1:1 , gól FC: Halász

2. Deň

FC Košice - 1. FC Slovácko 3:0 , góly FC: Saxa, Bojčík, Emini

FC Košice – FC Slovan Liberec 1:0 , gól FC: Surányi

FC Košice - Dubnica Nad Váhom 2:0 ,góly FC: Surányi, Emini

Celkové 1. miesto v skupine

Štvrťfinále

FC Košice - SK Slávia Praha 1:1 , gól FC: Al-Zabidi) / 1:2 PPK 

Zápas v skupine o 5. - 8. miesto

FC Košice - Sigma Olomouc 2:1 , góly FC: Mihaľ, Saxa

Zápas o 5. miesto  

FC Košice - Dukla Praha 2:0 , góly FC: Emini, Szabó

Tréner kategórie U14, Peter Horizral : "Tešili sme sa na kvalitne obsadený medzinárodný mládežnícky turnaj. Všetky zápasy sa hrali vo vysokom tempe a preverili nás po hernej, taktickej ale aj mentálnej stránke. Celkovo sme za 3 dni odohrali 8 fyzicky náročných zápasov ktoré nám ukázali kde sa nachádzame z pohľadu aktuálnej športovej výkonnosti. V skupinovej časti sme sa stretli so súpermi ako je Trinity Zlín, MFK Karviná, 1. FC Slovácko, Slovan Liberec a Dubnica nad Váhom. S bilanciou 4 výhry, 1 remíza a skóre 8:1 sme obsadili 1. miesto v skupine. V štvrťfinálovom zápase nám pavúk prisúdil elitný Český klub SK Slávia Praha s ktorým sme  remizovali v riadnom hracom čase 1:1. O postupujúcom do semifinále rozhodli až pokutové kopy, kde sme smolne prehrali 6:7.V zápasoch o celkové umiestnenie sme porazili Sigmu Olomouc 2:1 a Duklu Praha 2:0. Teší ma fakt, že chlapci počas celého turnaja predvádzali kvalitné a zodpovedné výkony, nechali na ihrisku všetky sily, vložili do toho srdiečko, fantasticky reprezentovali klub FC Košice a výsledkom je v konkurencii 24. tímov konečné 5. miesto. Chcem sa z tohto miesta poďakovať vedeniu akadémie, funkcionárom klubu, realizačnému tímu, rodičom a v neposlednom rade chlapcom že sme mali možnosť absolvovať taký prestížny turnaj.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI