AKADÉMIA I V pondelok sa v priestoroch KFA konal trénerský seminár akadémie FC Košice, hlavným spíkrom bol Terry Westley.

  • 02.05.2023
  • Vytlačiť

Symbolicky v pondelok 1. mája sa v priestoroch Košickej futbalovej arény konal trénerský seminár Akadémie FC Košice na tému - Individualizácia v tréningovom procese akadémie. Pozvanie prijal aj vzácny hosť - Terry Westley, technický riaditeľ J-league a riaditeľ akadémie West Ham United a akadémie Birmingham City. Podujatia sa zúčastnilo vyše 60 trénerov z Košíc a regiónu, nechýbali ani tréneri z akadémie DVTK Miskolc . 


Hneď na úvod je potrebné poďakovať organizácií Bethlen Gábor a  akcionárom klubu FC Košice za podporu, vďaka ktorej sa podarilo zorganizovať tento prestížny seminár. Zároveň patrí poďakovanie aj Slovenskému Futbalovému Zväzu, ktorý zaradil tento seminár do kreditného systému. Osobitne môžeme vyzdvihnúť účasť pána Terryho Westleyho, ktorý je v súčasnosti technickým riaditeľom J-League, a v minulosti zastával funkciu riaditeľa akadémií v kluboch Birmingham City a West Ham United.

Na úvod všetkých prítomný privítal riaditeľ klubu FC Košice - Ádám Geri, ktorý sa poďakoval všetkým zúčastneným trénerom a osobitne odborníkovi svetového formátu Terrymu Westleymu. Na záver príhovoru riaditeľ klubu zdôraznil hlavnú myšlienku seminára "V pozícii mladého klubu s krátkou históriou a dvojročným štatútom futbalovej Akadémie nemáme ambíciu vnucovať vám naše pohľady, ale radi by sme vám priblížili naše skúsenosti s problematikou individualizácie v tréningovom procese."

Práve tomuto svetovému odborníkovi patril úvod programu, v ktorom sa rozhodol venovať téme individualizácie v tréningovom procese akadémie. Terry Westley pútavo odprezentoval svoj pohľad na túto problematiku, pričom porovnanie pohľadov na prácu trénerov v anglických akadémiách a v našej Akadémii FC Košice bol v mnohých aspektoch veľmi zaujímavý.

V ďalšej časti seminára bol po krátkej prestávke predstavený systém fungovania v našom klube, ako aj vízia, napredovania v oblasti technicko-taktického tréningu, téme sa venoval športový riaditeľ Akadémie FC Košice Miroslav Guza.

Nevyhnutnou súčasťou napredovania mladých hráčov je samozrejme rozvoj kondičnej pripravenosti. Skúsenosti a poznatky z tejto oblasti nám odprezentoval vedúci oddelenia kondičných trénerov našej Akadémie Rastislav Švický. Na margo seminára nám kondičný tréner PaedDr. Rastislav Švický skonštatoval "Myslím si, že odborne má čo Akadémia FC Košice ponúknuť pri vzdelávaní trénerov a preto som rád, že na pôde KFA bol zorganizovaný seminár trénerov s medzinárodnou účasťou. Inšpiratívna bola pre mňa téma Terryho Westlyho o individuálnom prístupe k hráčom akadémie a aj praktické ukážky z tréningu. Pokiaľ chceme byť úspešní, musíme sa učiť od najlepších. Vzdelávanie a zdieľanie informácií je podstatou napredovania, lebo tajomstvo úspechu je vedieť viac, ako vedia iní."

Po obedňajšej prestávke popoludní sme sa presunuli od teórie k praxi. Terry Westley nám za asistencie chlapcov z tímu U19 odprezentoval individuálny tréning zameraný na ofenzívnych hráčov a naši tréneri z Akadémie následne predstavili tréning sústredený na pozíciu stredného obrancu. 


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI