AKADÉMIA I U 17 v premiére proti Trnave, cieľom vychovať hráčov pre A-mužstvo

  • 14.08.2023
  • Vytlačiť

Postupne sa rozbiehajú aj ďalšie mládežnícke súťaže s účasťou FC Košice a v utorok 15. augusta odohrajú úvodné majstrovské stretnutia aj hráči z kategórií U 17 a U 16. Tí sú účastníkmi najvyššej slovenskej súťaže a v prvom zápase sezóny privítajú oba celky zhodne Spartak Trnava. O predsezónnych prognózach ako aj príprave na začínajúci sa ročník sme sa pozhovárali s trénerom družstva U 17 Dominikom Ivankom.


Akadémia FC Košice si v prvom rade kladie za cieľ vychovávať hráčov pre potreby A-mužstva, ale v prípade výnimočných talentov aj pre zahraničné kluby a celý slovenský futbal. Aj preto sú ciele i pre chlapcov z kategórie U 17 smelé. „Cieľ je určite pohybovať sa v hornej polovici tabuľky a hlavne rozvíjať hráčov po všetkých stránkach,“ povedal na úvod tréner košickej sedemnástky Dominik Ivanko a vzápätí sa pustil do bilancie prípravného obdobia. „Príprava prebehala 4,5 týždňa a odohrali sme v nej kvalitné zápasy, všetko na medzinárodnej úrovni. Spestrením tejto fázy bolo aj herné sústredenie v maďarskom Szombathelyi, kde sme sa konfrontovali aj s českým 1.FC Slovácko, slovinským NK Maribor a poľským Stal Mielec. Odohrali sme výborne zápasy a predviedli sme dobrý herný prejav. Bohužiaľ, niekedy to nevyšlo výsledkovo, no musím chlapcov pochváliť za prístup a nasadenie v každom stretnutí. Vieme o našich silných stránkach a chceme sa o nich opierať, naopak, slabé odstraňovať každým tréningom,“ vyhlásil kormidelník družstva FC Košice U 17.

V mládežníckych kategóriách je logickým prvkom aj posun medzi kategóriami a s tým súvisiace medzisezónne zmeny na súpiske. Výnimkou nebol ani tento dorastenecký kolektív. „Čo sa týka hráčskych príchodov - prišiel k nám na hosťovanie obranca Tomáš Pira a v tréningovom procese sú aj hráči z U16 Fecso, Gurbaľ a Trnka. Nastali aj odchody - do zahraničia odišiel Onyshchuk a bratia Takačovci na hosťovanie do nášho partnerského klubu Galaktik Košice. Milan Polča bol zaradený do kategórie U 19,“ informoval o základných zmenách a pridal aj myšlienku o tom, na koho a na čo sa bude počas nového súťažného ročníka spoliehať. „Ja osobne na môj realizačný tím. Aby sme spoločnými silami vychovali hráčov pre A-mužstvo a aby sa potom jeho tréneri mohli oprieť o to, že pracujú s domácimi odchovancami,“ doplnil Dominik Ivanko, ktorému bude asistovať Peter Šinglár.

Tréner U 17 sa zmienil aj o súperovi v prvom kole, ktorým je Trnava. „Spartak ma v tomto ročníku vysokú kvalitu. V U15 boli majstri Slovenska, minulý rok skončili na treťom mieste. Sú stabilným družstvom a silnou značkou v rámci akadémií. Očakávania pred štartom súťaže sú v ich prípade určite plné ambícií. Čaká nás ťažkých a nepríjemných 14 kôl. Prakticky ešte 2. decembra nastúpime v predohrávke prvého jarného kola proti Spartaku v Trnave. Musíme sa sústrediť iba na seba a verím, že dosiahneme náš cieľ,“ jednoznačne vyhlásil lodivod družstva a nezabudol aj vyzdvihnúť podmienky, ktoré klub FC Košice v rámci mládežníckej Akadémie vytvára všetkým jeho členom. „Dovolím si povedať, že podmienky sú výborné po všetkých stránkach. Veľká vďaka patrí vedeniu klubu a akcionárom. Verím, že ak sa dobuduje infraštruktúra Akadémie, tak tréningové plochy budú jej veľkou ozdobou,“ dodal Dominik Ivanko. 

Káder FC Košice U 17: Oliver Poľa, Dávid Kalanin - Adam Bučko, Tomáš Pira, Jakub Mičian, Tomáš Handlovič, Adam Muller, Oliver Fecso, Marko Szilvássy, Dalibor Korček, Viktor Trnka, Oliver Gliganič, Alex Špatz, Karim Al-Zabidi, Rostyslav Koroľ, Dávid Halčišák, Ľubomír Žinčák, Matúš Major, Nikolas Závada, Tobias Gurbaľ a Oliver Klasovský.

Realizačný tím

Tréner: Dominik Ivanko, asistent trénera: Peter Šinglár. Kondičný tréner: Mário Bunda, tréner brankárov: Ivo Pilip, fyzioterapeut: Samuel Lietava.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI