AKADÉMIA I U 16 do sezóny s ambíciou zdokonaľovať individuality

  • 14.08.2023
  • Vytlačiť

Najmladšou dorasteneckou kategóriou v rámci štruktúry Akadémie FC Košice je výber do 16 rokov, reprezentujúci náš klub pod hlavičkou U 16. Tento tím trénersky vedie dvojica Rudolf Urban - Radoslav Školník a súťažnú premiéru odohrajú v utorok 15. augusta o 13.15 hod. doma proti Spartaku Trnava.


Kategória U 16 je špecifická v tom, že sa v nej najčastejšie obmieňajú hráči. A to aj preto, že sa na jej súpiske objavujú nové mená po tom, čo prichádzajú do Košíc študovať. Ani začiatok tejto sezóny nebol výnimkou. „Prišlo nám sedem nových chlapcov a štyria odišli. Je to obmena, ktorá si pre niektorých vyžaduje čas aj z hľadiska adaptácie, ale z pohľadu nás trénerov je dôležitá aj súhra. Postupne budujeme nové družstvo a uvidíme, čo nám sezóna prinesie,“ povedal na úvod debaty tréner družstva Rudolf Urban, ktorý si vytýčil za primárny cieľ pracovať a rozvíjať talent individualít.

Kormidelník výberu do 16 rokov si pochvaľoval aj letnú prípravu a zvlášť medzinárodnú konfrontáciu s kvalitnými protivníkmi. „V prvej fáze sme sa stretli s maďarskými súpermi a postupne nimi boli FC Videoton Székesfehérvár, FC Kisvárda, Újpest FC a náš partnerský DVTK Diósgyőr. Rovnako by som rád vyzdvihol našu nedávnu účasť na prestížnom turnaji Rakaczki cup v Miškolci, kde sme sa postupne stretli s Hajdukom Split, Slaviou Praha či Legiou Varšava. Tieto previerky ukázali nám trénerom, ale i samotným hráčom, kde nás najviac tlačí topánka. Všetky stretnutia v príprave sme odohrali proti súperom zo zahraničia, čo hodnotím veľmi pozitívne,“ neskrýval nadšenie tréner U 16.

Protivníkom z rangu silných určite bude aj Spartak Trnava, ktorý bude súperom mladých Košičanov v prvom kole majstrovskej súťaže. Tento duel je na programe v utorok 15. augusta o 13.15 hod. na ihrisku v Krásnej. „Neberieme to tak, že sa chystáme na Trnavu, ale skôr to vnímam ako pokračovanie práce na rozvoji našich talentov. Čaká nás ďalší súper, tentoraz už slovenský, a my sa v tomto stretnutí chceme prezentovať našou hrou - nám vlastnou, takou košickou. Preferujeme kombinačný futbal a taktiež by som bol rád, aby mali chlapci z hry radosť. Systém Slovenského futbalového zväzu v rámci kategórie U 16 spočíva v tom, že bodové zisky sa nezaratúvajú do koeficientu. To znamená, že moji zverenci nemusia byť pod stresom či tlakom z nutnosti bodovať. Nasledujúca sezóna pre nich teda bude naozaj slúžiť k tomu, aby sa čo najlepšie pripravili pre pôsobenie vo vyšších kategóriách. Môžeme sa naozaj v kľude pripravovať a ako som už spomínal, predovšetkým chceme rozvíjať talent a schopnosti individualít,“ poznamenal Rudolf Urban.

Tréner FC Košice U 16 to už v predchádzajúcich vyjadreniach naznačil, ale na záver debaty pridal názor na to, ako sa mu v podmienkach tohto mladého košického klubu pracuje. „Starostlivosť a podmienky vytvorené zo strany vedenia klubu vnímam naozaj iba pozitívne. Rád by som vyzdvihol viacero vecí - v prvom rade som rád, že máme k dispozícii širší realizačný tím, takisto by som sa rád vrátil k obsahu našej prípravy. Všetky stretnutia boli naozaj vynikajúce, každý náš súper bol zo zahraničia a prezentoval sa väčšinou inou futbalovou školou. Častokrát sa nám v minulosti, ale aj teraz stalo, že samotné previerky v príprave boli lepšie, než súboje v majstrovskej súťaži. Aj za to patrí vedeniu klubu a akcionárom naša vďaka, že nám umožňuje sa konfrontovať s kvalitnými súpermi a výkonnosť hráčov posúvať vyššie,“ dodal Rudolf Urban.  

Káder FC Košice U 16: Jakub Kovalčík, Timotej Maroši - Šimon Piga, Tomáš Ďurko, Oliver Fecso, Tobias Škarbek, Pavol Hasin, Adam Havír, Tobias Gurbáľ, Davud Džaferi, Tomáš Štofaňák, Filip Hric, Richard Guľa, Adam Cabada, Richard Renner, Samuel Hajduk, Ján Goga, Ivan Novotný, Richard Rezeš, Viktor Trnka, Michal Kraus, Bence Zsóka, Oliver Goliáš, Matúš Ivan.

Realizačný tím

Tréner: Rudolf Urban, asistent trénera: Radoslav Školník. Kondičný tréner: Mário Bunda, tréner brankárov: Ivo Pilip, fyzioterapeut: Samuel Lietava.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI