AKADÉMIA I Slovenský reprezentant Korba novou posilou FC Košice

  • 05.09.2023
  • Vytlačiť

Sedemnásťročný talentovaný stredopoliar Rastislav Korba podpísal s našim klubom trojročnú profesionálnu zmluvu. 


Akadémia FC Košice získala cennú posilu, jej novým prírastkom sa stal mladý reprezentant Slovenska do 18 rokov Rastislav Korba. Tento bardejovský rodák prichádza na prestup z AS Trenčín a s našim klubom podpísal profesionálny kontrakt na tri roky. „Na príchode Rasťa Korbu sme pracovali už dlhšie. Je to veľmi talentovaný hráč a navyše reprezentant Slovenska v kategórii do 18 rokov. Som veľmi rád, že sa rozhodol pre FC Košice. Hneď po prvom stretnutí som cítil, že ho náš projekt zaujal. Teším sa, že k nám prišiel kvalitný hráč. Zároveň je to dobrá vizitka pre našu Akadémiu a celkovo klub,“ povedal riaditeľ Akadémie i klubu FC Košice Ádám Geri.

Rastislav Korba je východniar, futbalovo vyrastal v Bardejove, pôsobil aj v Prešove, teraz bude obliekať dres košického FC. Aj tieto atribúty hrali v jeho prospech. „Určite aj to zavážilo, že pochádza z regiónu. Netajíme sa tým, že chceme zapájať do nášho klubu predovšetkým chlapcov z Košíc a okolia. Rasťovi prajem, aby v našom klube napredoval. My mu budeme vo všetkom nápomocní, aby sa čo najskôr a čo najlepšie adaptoval. Futbalové predpoklady má a verím, že ich bude v našom drese rozvíjať,“ doplnil Ádám Geri, podľa ktorého sa Rastislav Korba najprv pripojí k tímu U19 a potom bude záležať len na ňom, či a kedy si ho vyberie aj tréner A-mužstva.

Rastislav Korba začínal s futbalom v rodnom Bardejove, ešte ako žiak vo veku 12 rokov odišiel na hosťovanie - najprv do Žiliny a následne do Prešova. Ako štrnásťročný prijal ponuku AS Trenčín, kde pôsobil v mládežníckej akadémii až doposiaľ. Slovensko reprezentoval v kategórii do 17 rokov, aktuálne je v národnom výbere do 18 rokov. „Veľmi sa teším, že sa vraciam domov na východ. FC Košice vnímam ako klub s veľkou budúcnosťou. Cením si ponuku, ktorú som dostal. Znamená pre mňa najmä zodpovednosť a záväzok voči klubu a ľuďom, ktorí mi dali túto dôveru. Budem sa snažiť ju splatiť svojim prístupom a výkonmi na ihrisku. Mojim cieľom je pomôcť svojimi výkonmi v tíme U19, aby hral o popredné priečky, ale taktiež čo najrýchlejšie zvládnuť prechod do mužského futbalu, aby som bol v budúcnosti prínosom pre A-mužstvo a taktiež pre reprezentáciu SR,“ prezradil po podpise zmluvy Rastislav Korba, ktorý sa veľmi teší na spoluprácu s trénermi, spoluhráčmi a celkovo atmosféru v kabíne a klube.

Vizitka Rastislava Korbu

Klub: FC Košice
Pozícia: Ofenzívny stredový hráč
Noha: Pravá
Národnosť: Slovenská
Dátum narodenia: 3. 4. 2006

Miesto narodenia: Bardejov

Výška: 175 cm
Váha: 67 kg
Predošlé kluby: Partizán Bardejov, MŠK Žilina, 1.FC Tatran Prešov, AS Trenčín

FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI