AKADÉMIA I Návrat k vydarenému víkendu našich dorastencov, Michalovce sme obrali o všetky body!!!

  • 22.11.2022
  • Vytlačiť

Víkendový program dorasteneckých súťaží proti sebe postavil naše celky proti akadémii MFK Zemplín Michalovce. Našim dorastencom sa podarilo zvíťaziť vo všetkých stretnutiach a Michalovciam sme tak vzali všetky body. O vydarenom víkende sme sa porozprávali s trénerom kategórie U17 Dominikom Ivankom, ktorého zverenci ťahajú šnúru štyroch zápasov bez prehry s bilanciou 3 víťazstvá a 1 remíza, navyše bez inkasovaného gólu.

Výsledky našich chlapcov:

Starší dorast U19 - MFK Zemplín Michalovce 0 : 4 (0:0)  FC Košice

Zostava FC Košice : Jakub Drenka - René Tobiaš, Daniel Kaleta, Dominík Veselý, Jakub Biľ - Marek Drenka  (81 min. Köteles), Samuel Segeďa, Šimon Sabolčík, Miroslav Sovič (C) - Adam Oros (66 min. Gajtko), Oliver Reiter (59 min. Slanina)

Góly - Sabolčík, Sovič, Slanina, Segeďa
Žlté karty: Holp,Vasko - Oros, Slanina

Červená karta: Holp po 2ŽK

Tréner Miroslav Sovič : " Z našej strany to bol dobre zvládnutý zápas s dobrou koncentráciou počas celého zápasu a konečne premenené gólové príležitosti po pekných akciách. Chlapcov musím pochváliť za prístup a nasadenie počas celého zápasu."

Mladší dorast  U17 -  FC Košice 3 : 0 (1:0) MFK Zemplín Michalovce

Zostava FC Košice : Michal Kováčik - Samuel Komarek, Tomáš Balog (C), Marek Ivan, Sebastián Veselý (64 min. Vodenský) - Peter Bojčík (64 min. Tóth), Noel Rebej (85 min. Petrík), Matúš Palfi, Filip Juhan -  Alex Kačmáry, Dávid Halčišák

Góly - Balog, Ivan, vlastný Kornúc

Žlté karty: Juhan -Kornúc, Sojka

Tréner Dominik Ivanko : " Do zápasu sme vstúpili aktívne, dali sme rýchly gól a mali hru pod kontrolou. V obrannej fáze sme boli kompaktní a organizovaní, čo bol úspech v eliminácii súpera a nepúšťali sme ich do vyložených šancí. Mali sme dobre prechodové fázy s dobrou medzihrou. Vypracovali sme si dobré šance aj v 1. aj v 2.polcase, no chýbalo lepšie prevedenie v koncovke. V závere zápasu sme pridali 2 góly  a spečatili víťazstvo."

Mladší dorast  U16 -  FC Košice 4 : 1 (1:0) MFK Zemplín Michalovce

Zostava FC Košice : Dávid Kalanin - Nikolas Zavada, Marek Terpák, Oliver Fecso, Dalibor Korček - Adam Müller, Karim Al-Zabidi, Tomáš Handlovič (C), Matúš Major  (63 min. Onyshchuk) - Viktor Trnka (70 min. Špatz), Oliver Klasovský (63 min. Gliganič)

Góly: Trnka, Major, Gliganič, Špatz - Sojčák

Žlté karty: Kvak

Tréner Radovan Školník : " V obrannej fáze, sme boli kompaktní a dobre organizovaný počas celého zápasu, a až na gólovú situáciu sme súpera nepúšťali do nášho pokutového územia. V útočnej fáze, si hráči plnili úlohy, ktoré im vyplývajú z ich hráčskych funkcií, a aj na základe toho sme sa v zápase presadili aj v samotnom zakončení po pekných kombinačných akciách a štandardných situáciách."

Rozhovor s trénerom U17 Dominikom Ivankom 

Pán tréner, ťaháte peknú štvorzápasovú šnúru, ako by ste zhodnotil vaše doterajšie pôsobenie v súťaži? "Počas celej jesennej časti sme odohrali dobré zápasy, no niektoré sme nedotiahli do víťazného konca. Mali sme dobrý herný prejav či v Podbrezovej, kde sme dostali 5.minut pred koncom zápasu smolný gól, to isté na Slovane, kde sme po štandardnej situácii prehrali 1:0. Aj doma s vedúcim Trenčínom sme siahali po dobrom výsledku, no 15.minut pred koncom sme po našej veľkej chybe inkasovali na 1:2."

Kedy nastal výsledkový zvrat a čomu to pripisujete? " Podarilo sa nám chlapcov nabudiť a nastaviť tak ako sme si od začiatku predstavovali počas reprezentačnej prestávky, ktorá nám padla vhod. Chlapci poctivo trénovali a celkovo zmenili svoj prístup. Po reprezentačnej dvojtýždňovej pauze sme sa dostali na víťaznú vlnu, čoho výsledkom je priaznivá 4 zápasová šnúra. Hlavne teší fakt, že sme v štyroch zápasoch neinkasovali gól." 

Jeseň sa pomaly končí, aký program máte ešte pred sebou? "Čaká nás ešte predohrávka v sobotu s Ružomberkom, na ktorú sa pripravujeme a potrebujeme ju zvládnuť herne aj výsledkovo. Pozoruhodné je, že chlapci robia progres a napredujú v tréningoch a zápasoch. V kabíne je dobrá atmosféra a verím, že to prejavia aj v poslednom zápase jesennej časti."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI