AKADÉMIA I Naši mládežníci U14/U15 sa predstavili na kvalitne obsadenom turnaji DVTK CUP 2022.

  • 24.10.2022
  • Vytlačiť

Víkendové súťažné voľno využili naše mládežnícke kategórie U14 a U15. Obe kategórie sa zúčastnili veľmi kvalitne obsadeného turnaja DVTK CUP 2022. V kategórii U14 sa v rámci DVTK Cupu predstavilo sedem tímov, v kategórii U15 šesť. Pre naše tímy bolo toto podujatie ďalšou príležitosťou na rozvoj a medzinárodnú konfrontáciu. 

"Snažíme sa využiť každú príležitosť na rozvoj a budovanie nášho tímu" povedal pred turnajom Matej Timkovič, hlavný tréner FC Košice U14. "Čaká nás šesť zápasov, takže tentoraz môžeme dať viac príležitostí tým, ktorí by mohli mať v lige menej priestoru. Ďalším dôležitým aspektom je, že deti môžu opäť získať medzinárodné skúsenosti." dodal pred odchodom na turnaj. Naši chlapci sa v medzinárodnej konkurencii nestratili a tak mohol po turnaji tréner Timkovič skonštatovať: "Na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji sme odohrali dobré zápasy v ktorých sme sa dokázali vyrovnať všetkým súperom. Turnaj samozrejme odhalil aj naše nedostatky a slabiny, na ktorých musíme pracovať a odstraňovať ich. Sme radi, že takéto zápasy môžeme absolvovať, pretože pre rast výkonnosti našich hráčov je to veľmi dôležité. Chlapcov chcem pochváliť za prístup a reprezentáciu klubu, nielen na ihrisku, ale aj mimo neho."

Rovnako hodnotil prínos turnaja aj tréner kategórie U15, Rudolf Urban: "Odohrali sme zápasy s kvalitnými súpermi, v ktorých dostalo rovnakú príležitosť 22 našich hráčov, aby si okúsili a pocítili na vlastnej koži medzinárodný rozdiel v kvalite hry. Odohrali sme štyri a pol kvalitných zápasov, v ktorých sme dokázali držať krok zo súpermi. Nevyšiel nám druhý polčas záverečného piateho zápasu, keď sme inkasovali 4 góly! Chlapci si siahli na dno svojich síl a nemožno im uprieť snahu a bojovnosť. Individuálnymi výkonmi jednotlivci upútali skôr v defenzívnych činnostiach a problémom, ktorým sa budeme zaoberať a zdokonaľovať, je útočná fáza hry!"

Výsledky našich chlapcov na DVTK Cupe:

Kategória U14:

Nový Sanch U14 - FC Košice U14 3:0

FC Košice U14 - Celta Academy Brasov U14 0:0

FA Mukačevo - FC Košice U14 2:1

Ferencvárosi TC U14 - FC Košice U14 0:0

MFK Zemplín Michalovce U14 - FC Košice U14 1:1

Diósgyőri VTK U14 - FC Košice U14 0:5

Kategória U15:

Ferencvárosi TC U15 - FC Košice U15 1:1

MFK Zemplín Michalovce U15 - FC Košice U15 1:0

FC Košice U15 - MŠK Žilina U15 0:2

Diósgyőri VTK U15 - FC Košice U15 4:0

FA Mukačevo - FC Košice U15 2:0

foto zdroj: fb DVTK Academia


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI