AKADÉMIA I Jakub Jakubko podpísal profesionálnu zmluvu.

  • 11.01.2023
  • Vytlačiť

Výborná správa pre Akadémiu a klub FC Košice. Tím z metropoly východu podpísal profesionálny kontrakt s osemnásťročným stopérom Jakubom Jakubkom.

Jakub bol v uplynulej sezóne jedným zo základných kameňov staršieho dorastu, ktorý po návrate medzi slovenskú elitu v kategórii do 19 rokov skončil na fantastickom šiestom mieste. V závere jesennej časti sa už objavoval aj v základnej zostave prvého mužstva. Aké sú pocity mladíka po podpise zmluvy?

„Ešte to neberiem tak, že som profesionálny futbalista, teraz sa to pre mňa len začína. Musím ďalej napredovať a zlepšovať sa, aby som sa neustále posúval,“ hovorí Jakub, ktorý bol v jesennej časti súťaže súčasťou A-mužstva pod trénerom Antonom Šoltisom.

Jakub Jakubko začal prebiehajúcu sezónu ako kapitán staršieho dorastu, no koncom októbra dostal priestor v A-tíme pri výhre v Myjave. Následne sa udržal v základnej zostave až do konca jesennej časti, v posledných 4 kolách si pripísal plnú minutáž. „Nelámal som si veľmi hlavu nad tým, že od úvodu sezóny som nehrával za A-tím. Snažil som sa čo najlepšie pracovať v tréningoch a podávať čo najkvalitnejšie výkony v drese dorastu. Ku koncu jesene som dostal šancu, snažil som sa ju využiť, ako sa len dalo. Verím, že sa mi to podarilo a že takto budem pokračovať aj naďalej. Podstatné je, aby bol s mojimi výkonmi spokojný tréner. Spolupráca so spoluhráčmi bola veľmi dobrá, skúsení hráči mi veľmi pomáhali, za čo som im vďačný,“ prízvukuje 18-ročný futbalista.

Všetkých mladých futbalistov ženú vpred futbalové ciele a ambície. Aké sú hlavné priority Jakuba Jakubka do najbližšieho obdobia? „Čo sa týka krátkodobých cieľov, chcel by som podávať čo najlepšie výkony v príprave A-tímu a začať jarnú časť ligy v základnej zostave A-tímu Košíc. Takisto je cieľom dostať sa do nominácie slovenskej reprezentácie do 19 rokov na marcovú kvalifikáciu ME,“ povedal reprezentant Slovenska do 19 rokov, ktorý v národnom výbere tejto vekovej kategórie debutoval v novembri minulého roka.

K dôležitému podpisu Jakuba sa vyjadril i riaditeľ klubu FC Košice Adam Geri. „V prvom rade je to výsledok práce našich mládežníckych trénerov, ktorí sa podieľali a teraz sa spoločne podieľajú na rozvoji Jakuba už s trénerom Šoltisom. Sme veľmi radi, že sa Kubo rozhodol pre FC Košice, pretože už teraz bol oňho záujem z ďalších klubov,“ teší sa riaditeľ Akadémie FC Košice a pokračuje.

„Myslím si, že Jakub od zápasu k zápasu potvrdzuje svoju kvalitu. Mal som ho možnosť sledovať na jeseň, v zápasoch podával veľmi kvalitné a stabilné výkony. Aj z tohto dôvodu som veľmi rád, že bude hájiť farby nášho klubu. Charakterovo je to tiež veľmi dobrý chlapec – pracovitý, skromný, typologicky sa hodí do našej koncepcie. Dúfam, že bude zdravý, naďalej bude na sebe pracovať a v budúcnosti o ňom ešte budeme počuť. Myslím si, že je to dobrý signál pre ďalších našich mládežníkov, ktorí vidia možnosť dostať sa do kádra prvého mužstva a dostať sa k tomu, aby podpísali profesionálny kontrakt s FC Košice.“

„Tým, že jeden rok odohral za U19, tak teraz by mal byť vodcom. Musí si však zvyknúť na to, že tlak bude stále, na lídra sa budú dávať vyššie nároky. Myslím si ale, že on to zvláda a čo je veľmi dôležité, tak to má v hlave usporiadané. My mu budeme vo všetkých smeroch nápomocní. Chceme, aby sa tu ďalej rozvíjal a aby sa cez FC Košice dostal ďalej do veľkého futbalu,“ povedal riaditeľ klubu a Akadémie FC Košice Adam Geri.

Jakub, gratulujeme!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI