AKADÉMIA I Hodnotíme jesennú časť s trénerom U13 - Jaroslavom Kolbasom

  • 27.12.2022
  • Vytlačiť

Naše hodnotenie mládežníkov zakončíme kategóriami mladších žiakov. Jesennú časť kategórie U13 nám zhodnotil tréner Jaroslav Kolbas. 

Pán tréner, Vášmu tímu patrí po 11 odohraných zápasoch 1. priečka v tabuľke. Ako by ste na úvod zhrnuli jesennú časť?

"Odohrali sme veľké množstvo zápasov, keďže sme okrem našej súťaže s chlapcami zastrešovali aj zápasy v 2 lige, to prispelo k celkom slušnej minutáži u chlapcov. Za  pozitívum považujem, že sme opäť odohrali viacero PZ na medzinárodnej scéne, kde sme sa mohli konfrontovať s kvalitnými mužstvami."

Aké boli očakávania a ciele pred štartom sezóny vo Vašej kategórii?

"Základom bol dobrý tréningový proces, kde sa snažíme o komplexný rozvoj hráča po každej stránke technickej, hernej, pohybovej či taktickej. Keďže sme v tejto kategórií prešli systémovo na veľké ihrisko i to bolo naším cieľom, aby si chlapci čo najskôr osvojili pre nich nové veci."

Odohrali ste v lige 11 zápasov, s bilanciou 11 výhier, teda získali 33 bodov pri skóre 86:3. Panuje s priebežným umiestnením spokojnosť, alebo sa na to pozeráte viac cez predvedené výkony?

"Umiestnenie a výsledky u tejto kategórie nie sú až také dôležité, je síce pekné, že počas jesene sme v našej súťaži nenašli premožiteľa, skôr nám viac dali zápasy na medzinárodnej scéne, ktoré nám ukázali kde sa potrebujeme zlepšiť. Ako som už spomínal, prvoradý je pre nás rozvoj hráča po všetkých stránkach a takto sa na to pozeráme a všetko tomu podriadujeme."

S ktorým zápasom ste najviac spokojný a dávate ho svojim zverencom za príklad?

"Každý zápas nám toho veľa ukáže, spomeniem zápas s Trenčínom v rámci sústredenie v Tatrách, myslím si, že zniesol vysoké kritéria."

Čo vnímate ako pozitíva jesennej časti?

"Množstvo zápasov, či majstrovských alebo prípravných s kvalitnými mužstvami zo zahraničia."

Naopak, čo považujete za negatíva?

"Zranenia či chorobnosť u viacerých hráčov, od polovice jesene až do teraz sme s tým bojovali..."

Aké sú plány kategórie U13 na prelome rokov 2022 a 2023? Kedy začnete novú prípravu a na čo sa v nej zameriate?

"Prípravu začíname 9.1., naďalej budeme pokračovať v nastolenom tréningovom procese, kde sa budeme venovať hernej, technickej, kondičnej či taktickej stránke a čaká nás viacero prípravných zápasov s kvalitnými celkami."

Na záver tradičná otázka – cieľ tímu pred jarnou časťou?

"Prajem si, aby sa nám vyhýbali zranenia a choroby, aby sme čo v najväčšom počte mohli absolvovať kvalitnú zimnú prípravu  a teším sa na konfrontácie s mužstvami, či už  v našej domácej súťaži, alebo kvalitnými mužstvami zo zahraničia."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI