AKADÉMIA I Hodnotíme jesennú časť s trénerom U12 - Františkom Harangom

  • 28.12.2022
  • Vytlačiť

Hodnotenie našej mládeže ukončíme s trénerom mladších žiakov kategórie U12 Františkom Harangom.

Pán tréner, Vášmu tímu patrí po 11 odohraných zápasoch 1. priečka v tabuľke. Ako by ste na úvod zhrnuli jesennú časť?

"Teší ma, že sme túto časť sezóny zvládli na veľmi dobrej úrovni. Našou prioritou v tejto kategórii nie sú výsledky, ale dlhodobý progres chlapcov. S hráčmi sme absolvovali pohovory a predostreli sme im, čo od nich vyžadujeme. Našou snahou bolo hrať pressingový, kombinačný a útočný futbal, čo sa nám podarilo. Strelili sme veľa gólov a vypracovali kvantum gólových príležitosti."

Aké boli očakávania a ciele pred štartom sezóny vo Vašej kategórii?

"Snaha v každom zápase o maximálny výkon, kreativitu, dôraznosť a chuť pracovať na sebe."

Odohrali ste v lige 11 zápasov, s bilanciou 9 výhier, 1 remíza a 1 prehra, teda získali 28 bodov pri skóre 184:69. Panuje s priebežným umiestnením spokojnosť, alebo sa na to pozeráte viac cez predvedené výkony?

"Pozeráme sa na predvedené výkony jednotlivých hráčov, sústredíme sa na kontinuálne zlepšovanie herných činností jednotlivca. Výsledky sú len odrazom dobrej odvedenej práce. S výsledkami som spokojný, keďže do každého zápasu sme šli s chuťou vyhrať a dať zo seba maximum."

S ktorým zápasom ste najviac spokojný a dávate ho svojim zverencom za príklad?

"Keďže tých zápasov nebolo veľa, lebo naša liga nedisponuje takou kvalitou, ale pravdepodobne vonkajší zápas vo Vranove (5:9), kde súper disponoval kvalitou na slušnej úrovni, ale vďaka vynikajúcemu prístupu a kvalite našich hráčov, sme zápas priviedli do šťastného konca. Vynikali sme vo všetkých stránkach."

Čo vnímate ako pozitíva jesennej časti?

"Pozitívne je určite ochota chlapcov pracovať na svojich zručnostiach. Ale najväčšie pozitívum patria prípravné zápasy s medzinárodnou konfrontáciou a turnaje, keď sme sa predstavili v Rumunsku a  Maďarsku, kde si naši chlapci mohli zmerať sily a porovnať svoje schopnosti na medzinárodnej úrovni. Preto patrí veľká vďaka klubu za možnosť vycestovania."

Naopak, čo považujete za negatíva?

"Častá chorobnosť našich hráčov, čo sa odrazilo v ich individuálnych výkonoch." 

Aké sú plány kategórie U12 na prelome rokov 2022 a 2023? Kedy začnete novú prípravu a na čo sa v nej zameriate?

"Do tréningového procesu naskočíme 9. januára 2023. Máme naplánované prípravne zápasy s maďarskými akadémiami, ale aj zo slovenskými, taktiež sme pozvaný na viacero kvalitných turnajov. Budeme pokračovať v trende, keďže chceme každého hráča posúvať vyššie po všetkých stránkach. V tréningovom procese sa zameriame na herné situácie 1v1, 2v1, 2v2 až po 7v7, až po technické zdokonaľovanie herných zručností, a to prvý dotyk, prihrávka, a streľba."

Na záver tradičná otázka – cieľ tímu pred jarnou časťou?

"Našim cieľom je výchova a napredovanie hráčov po všetkých stránkach. Kategória U12 je špecifická, keďže hráme systém 6+1 (6 hráčov + brankár) súbežne na dvoch ihriskách, ale od leta v kategórii U13 nás čaká prechod na veľké ihrisko 11v11, takže tréningový proces prispôsobíme na prípravu hráčov, aby plynulo naskočili na nový formát bez menších problémov."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI