AKADÉMIA I FC Košice a FK Galaktik Košice podpísali memorandum o spolupráci

  • 01.02.2023
  • Vytlačiť

V stredu doobeda sa v priestoroch KFA stretli zástupcovia nášho klubu so zástupcami klubu FK Galaktik Košice, aby slávnostne podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom memoranda je vzostup futbalu v regióne, maximálna podpora vzájomnej spolupráce v športovej oblasti mládežníckeho a amatérskeho futbalu.

Ako uviedol Ádám Geri, riaditeľ akadémie FC Košice, " FK Galaktik je prvým klubom s ktorým sme podpísali toto memorandum, ale môžem s radosťou povedať, že k nemu už čoskoro pribudnú ďalšie kluby nielen z Košíc, ale aj blízkeho okolia a čoskoro aj regiónu. Spoluprácu s FK Galaktik považujeme dlhodobo za nadštandarnú a podpis memoranda tak vnímam ako logické spečatenie našej spolupráce."

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza doplnil, " Dnešný podpis memoranda je potvrdením našej snahy spájať mládežnícky futbal v meste,  ale aj v samotnom regióne. Sme radi, že kluby vnímajú náš projekt a vízie pozitívne a verím, že spoločnými silami vytvoríme našim mládežníkom čo najlepšie podmienky pre ich další kariérny rozvoj a rast. Vážime si ochotu klubov spolupracovať a je našim záväzkom byť serióznym partnerom a garantom tohto výnimočného projektu."

Prezident klubu FK Galaktik Michal Kovačevič na margo spolupráce, "Spolupráca v oblasti futbalu bude v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Ak chceme pozdvihnúť úroveň futbalu v regióne, nemôže sa každý klub hrať na svojom piesočku. Sami mi dáte za pravdu, že futbal v Košickom regióne dlhé roky stagnoval. Teraz tu je klub, ktorý dokáže pozdvihnúť futbal v košickom regióne vysoko. Celá táto myšlienka je postavená na vyššom záujme - zvyšovať kvalitu práce s mládežou a podporovať talentovaných hráčov. Naše kluby spolupracujú už nejaký čas a spečatením podpisu memoranda je to aj signál voči verejnosti a ostatným klubom."

Význam spolupráce a podpis memoranda ocenila aj starostka mestskej časti Košice nad Jazerom, pani Ing. Mgr. Lenka Kovačevičová, “ Vítame túto spoluprácu, samozrejme nie je to len nejaký začiatok, pretože táto spolupráca sa datuje s FK Galaktikom už v uplynulých týždňoch, mesiacoch, ale dovolím si tvrdiť aj rokoch. Čiže je to v podstate len také zhmotnenie na papieri a je to vlastne rozvoj, budúcnosť a pomôže to každej jednej strane. Ako nášmu klubu FK Galaktik, tak som presvedčená, že aj klubu FC Košice. Za seba a za náš klub môžem povedať, že sa tešíme na túto spoluprácu.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI