AKADÉMIA I FC Košice a FA Buzica podpísali memorandum o spolupráci.

  • 15.03.2023
  • Vytlačiť

V utorok doobeda sa v priestoroch KFA stretli zástupcovia nášho klubu so zástupcom Futbalovej akadémie Buzica, pánom Ing. Jozefom Mohňanským, starostom obce, aby slávnostne podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom memoranda je vzostup futbalu v regióne, maximálna podpora vzájomnej spolupráce v športovej oblasti mládežníckeho a amatérskeho futbalu.


Ako uviedol Ádám Geri, riaditeľ akadémie FC Košice, "Futbalová akadémia Buzica je ďalším klubom s ktorým sme podpísali toto memorandum v rámci Košického kraja. Som veľmi rád, že začíname napĺňať našu víziu a to spoluprácu s klubmi v rámci regiónu. Veríme, že už čoskoro v spolupráci s našimi maďarskými partnermi budeme môcť ponúknuť klubom v rámci memoranda naozaj výnimočné a nadštandardné podmienky, ktoré po dostavbe Akadémie budú v rámci nášho regiónu naozaj bezkonkurenčné.“

foto zdroj: simon.pavlisin

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza doplnil: "Dnešný, v poradí tretí akt podpisu memoranda je potvrdením našej snahy spájať mládežnícky futbal nielen v meste,  ale aj v blízkom okolí. S klubom FA Buzica spolupracujeme od nášho vzniku a výsledkom nadštandardných vzťahov je presun talentovaných chlapcov z akadémie Buzice do nášho klubu. Ku dnešnému dňu u nás v rôznych kategóriách pôsobia, alebo v minulosti pôsobili – Kaleta, Köteles, Rebej, Tóth, Zsóka, Baláž, Verbóci, Brostl, Szalka, Pelegrín, Sabó a Nagy, čiže celkovo už dvanásť chlapcov. Sme radi, že kluby vnímajú náš projekt a vízie pozitívne a verím, že spoločnými silami vytvoríme našim mládežníkom čo najlepšie podmienky pre ich ďalší kariérny rozvoj a rast. Vážime si ochotu klubov spolupracovať a je našim záväzkom byť serióznym partnerom a garantom tohto výnimočného projektu."

Starosta obce Buzica, pán Ing. Jozef Mohňanský na margo spolupráce na záver skonštatoval, "Spoluprácu s klubom FC Košice máme v podstate od začiatku jeho vzniku. Za tie roky sa naša spolupráca zintenzívnila a ja som veľmi rád, že sme dnešným dňom túto spoluprácu potvrdili podpisom memoranda. Pred dvanástimi rokmi sme sa v klube začali venovať výhradne práci s mládežou v rámci obce a blízkeho okolia. V súčasnosti pôsobí v klube FC Košice celkovo už 12 našich odchovancov v rôznych kategóriách, na čo sme samozrejme všetci v klube hrdí. Sme veľmi radi a vnímame to ako prirodzený vývoj v kariére našich chlapcov. Slúži to ako vynikajúca motivácia pre ostatných, pretože toto je najlepší príklad toho, že aj chlapec z malej obce a malého klubu sa môže poctivou prácou a prístupom k futbalu dostať do väčšieho klubu a plniť si sny na najvyššej možnej úrovni. Zároveň práve na základe našej vzájomnej spolupráce, môžu naši odchovanci po dohode s trénermi oboch klubov nastupovať aj za svoj materský klub, čo je opäť skvelou motiváciou pre našich chlapcov, aby sa mohli konfrontovať s najlepšími a aby sa im snažili čo najviac svojimi výkonmi priblížiť. Chlapci tak nestrácajú kontakt so svojou obcou a radi sa k nám v rámci svojho voľna vracajú. Od spolupráce samotnej ako pridanú hodnotu očakávame spoluprácu na úrovni metodiky a vzdelávania. Pre našich trénerov bude veľkým prínosom ak si budú môcť vypočuť rady od svojich kolegov z FC Košice."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI