3. ročník Memoriálu Imricha Balogha priniesol kvalitné zápasy aj triumf FC Košice

• 31.07.2022
Sobota 30. júla 2022 priniesla v Barci a Vyšnom Opátskom v poradí 3. ročník Memoriálu Imricha Balogha v kategórii starších žiakov do 15 a 14 rokov.

Na dvoch ihriskách sme boli svedkami dvanástich kvalitných medzinárodných zápasov. V kategórii U15 vyhralo FC Košice pred Výberom Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) a maďarským Debrecenom. O rok mladší ročník už dominoval pre zmenu VsFZ, druhá skončila ILLÉS Akadémia a tretie FC Košice. V oboch prípadoch sa na štvrtom mieste umiestnil DVTK Diosgyor. Najlepšími hráčmi FC Košice sa stali Hani Al-Zabidi (U15) a Ferdinand Szabó (U14).

Klub FC Košice organizoval 3. ročník Memoriálu v spolupráci s FK Košice - Barca a rodinou p. Balogha. Turnaj nesie meno Imricha „Mimiho“ Balogha – muža, ktorý venoval celý svoj život futbalu v Košiciach a na východnom Slovensku.

Práve vďaka Imrichovi Baloghovi a Barčanom zostali Košice na futbalovej mape počas nepríjemného obdobia spred niekoľkých rokov. Imrich Balogh pomáhal pri vzniku FC Košice, v jeho milovanej Barci hrali následne mládežnícke tímy FC Košice svoje majstrovské zápasy. Mimi spojil s Barcou celý svoj život, s láskou a nadšením sa staral nielen o trávnik na tamojšom štadióne.

Imrich Balogh nás navždy opustil vo veku nedožitých 61 rokov vo štvrtok 2. mája 2019.

Česť jeho pamiatke!

Celkové poradie 3. ročníka Memoriálu Imricha Balogha – kategória U15 – Barca:

1. miesto: FC Košice, 2. miesto: Výber VsFZ, 3. miesto DVSC Debrecen (HUN), 4. miesto: DVTK Diosgyor (HUN)

Výsledkový servis:

FC Košice 1:0 Výber VsFZ, FC Košice 1:0 DVTK Diosgyor, FC Košice 2:1 DVSC Debrecen

Výber VsFZ 3:0 DVTK Diosgyor, Výber VsFZ 2:2 DVSC Debrecen, DVSC Debrecen 2:0 DVTK Diosgyor

Celkové poradie 3. ročníka Memoriálu Imricha Balogha – kategória U14 – Vyšné Opátske:

1. miesto: Výber VsFZ, 2. miesto: ILLÉS Akadémia (HUN), 3. miesto FC Košice, 4. miesto: DVTK Diosgyor (HUN)

FC Košice 0:3 Výber VsFZ, FC Košice 3:2 DVTK Diosgyor, FC Košice 0:3 ILLÉS Akadémia

Výber VsFZ 4:3 DVTK Diosgyor, Výber VsFZ 3:2 ILLÉS Akadémia, ILLÉS Akadémia 3:0 DVTK Diosgyor