Obrat proti Kazincbarcike znamená úvodnú výhru v roku 2022

• 26.01.2022
Prvý triumf v príprave po dominantnom výkone. Hráči FC Košice porazili futbalistov Kazincbarciky po výsledku 2:1.

Tréner Jozef Vukušič nemohol pre zranenia počítať s kapitánom Petrom Kavkom, brankárom Igorom Šemrincom, Marekom Václavom, Marcelom Novákom či Marcusom Mölvadgaardom. Domáci začali v prvých minútach aktívnejšie, postupom času sme ale prebrali iniciatívu. Vypracovali sme si niekoľko šancí, najmä po snahe Dávida Gubu. Bola to však Kazincbarcika, ktorá po polhodine udrela na dvakrát po našej zlej rozohrávke. Pred prestávkou sme sa len márne snažili dobiť svätyňu domáceho SC.

V útočných akciách sme neprestávali, čo sa odrazilo v druhom polčase. Po piatich minútach sa nám podarilo vyrovnať po kombinácii striedajúcich hráčov – Samuel Gladiš vysunul Josého Cortésa, ktorý gólmana Kazincbarciky prekonal. Táto dvojička mohla vypracovať ďalší zásah do čierneho, lenže Kolumbijčan v podobnej pozícii o pár minút neskôr minul. Maďarský súper sa stiahol viac do obrany, v držaní lopty sme dominovali v pomere 62 % k 38 %, pričom do priestoru brány sme vyslali 10 striel. Bič plieskal v závere, keď v predposlednej minúte domáci nedovoleným spôsobom zastavili vo vlastnej šestnástke Dávida Gubu. Nariadený pokutový kop, ktorý znamenal našu prvú výhru v roku 2022, premenil Matej Jakúbek.

V nabitom programe pokračujeme. Túto sobotu (29. januára) o 11:00 nás čaká prvý domáci duel v roku 2022. Na umelej tráve na Janigovej ulici privítame Partizán Bardejov.

3. prípravný zápas: Kazincbarcika SC 1:2 (1:0) FC Košice

Góly: 31. – 50. Cortés, 90. Jakúbek (pen.)

Zostava FC Košice: Valach – Vasiľ, Jonec, Jakúbek, Tišťan (68. Kis) – Gallovič (68. Magda), Nana (C), Pačinda (46. Gladiš) – Gáll (46. Cortés), Liener, Guba

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Celý zápas sme dominovali, pričom najmä v prvom polčase sme slušne kombinovali. V úvode sme mali tri-štyri šance, ktoré sme nepremenili, respektíve ich chytil brankár. Domáci sa dostali do nebezpečnej situácie po tom, keď sme zle rozohrali loptu. Prv trafili hlavou brvno, z dorážky padol gól. Prvý polčas sa hral v dobrom tempe, z ich strany to bolo agresívnejšie. Druhý polčas sme prestriedali, do hry prišli Cortés a Gladiš, ktorí sa postarali o vyrovnanie, neskôr mohli skóre navýšiť. Hra však bola čoraz viac rozkúskovaná, súper sa zameral na protiútoky, pričom po viacerých skrumážach došlo k nezavineným zraneniam domácich. Víťazný gól padol z penalty pred koncom, keď bol Dávid Guba jasne faulovaný. Myslím si, že ide o zaslúžené víťazstvo. Samozrejme, nešlo nám o výsledok, ale je skvelé, že sme dnešok úspešne zvládli aj z tohto pohľadu.“

Frederik Valach, brankár FC Košice: „Zo začiatku sme nezačali podľa predstáv, súper mal šance, avšak postupom času sme si aj my vypracovali príležitosti. Druhý polčas bol už jasne v našej réžii, hrali sme veľmi dobre, súper sa stiahol do obrany a nenapádal tak ako predtým. V závere sme premenili penaltu a zaslúžene vyhrali.“

V doterajšom priebehu prípravy odchytal Freďo už 240 minút: Som veľmi rád, že z troch duelov som dostal tri príležitosti. Postupne sa do toho dostávame, pričom už prvý zápas bol vcelku dobrý. Konštantne sa to zlepšuje a ja verím, že to bude iba lepšie a lepšie.“

Sobota prinesie prípravný duel proti Bardejovu, žlto-modrí sa konečne predvedú aj pred Košičanmi: „Bude to po dlhšom čase. V lige nás síce čaká veľa domácich zápasov, ale už teraz si konečne zahráme doma. Verím, že nás diváci prídu pozrieť a povzbudiť.“