Zo Zlatých Moraviec si vezieme tri body, rozhodol Petrák!

• 30.03.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice zvíťazili v stretnutí 3. kola nadstavbovej časti v skupine nad Zlatými Moravcami 2:1, keď o ich triumfe rozhodol v 87. minúte striedajúci Bernard Petrák. Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme v sobotu 6. apríla 2024 o 18.00 hod. v súboji proti Banskej Bystrici ( vstupenky online tu ) a potom aj následne v sobotu 13. apríla 2024 o 18.00 hod. proti Skalici.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší poslal v Zlatých Moravciach do základnej zostavy až troch hráčov, ktorí sa v nej na jar ocitli premiérovo. V bráne potrestaného Figueireda nahradil Kira, v strede obrany Gorosito nahradil kapitána Šindelářa (pásku na rukáve mal taktiež premiérovo Kružliak) a namiesto Obouneta sa na hrote útoku objavil Jones.

Žlto-modrí mohli ísť do vedenia už po necelých dvoch minútach, Medveď predĺžil hlavou na Jonesa, ale proti tomu na dvakrát zasiahol domáci brankár Richter. Hoci Košičania mali častejšie loptu na kopačkách, limitovali ich časté nepresnosti. To, čo sa spočiatku nedarilo, vyšlo v 23. minúte - Davis dlhým pasom uvoľnil Jonesa, ktorý sa presadil cez brániaceho Moška, pred bránou našiel voľného Medveda a ten svojím ôsmym gólom v sezóne poslal žlto-modrých do vedenia! Brankár Kira až na pár zablúdených centrov nemal veľa práce a naši mohli pridať druhý zásah tesne pred prestávkou, keď sa odrazená lopta z pokutového územia dostala k Faškovi, ktorého prízemnú strelu brankár Richter chytil.

Aj po prestávke začali aktívnejšie žlto-modrí. Kým strelecké pokusy Faška ešte nemali správny smer, po rohovom kope Galloviča hlavičkoval Medved a lopte do brány zabránil blok domácich v poslednej chvíli. Slovinský kanonier bol v akcii aj v 55. minúte, po prihrávke Jonesa sa ocitol v úniku, ale lopta mu v rozhodujúcej chvíli ušla. V 59. minúte ušiel po pravej strane domáci Tatabadze, po súboji s Innocentim v pokutovom území spadol a rozhodca Gemzický nariadil prísny pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Tatabadze, ale poslal ju vedľa! Náš brankár Kira bol v akcii aj v 65. minúte, keď po rohovom kope zneškodnil volej Balaja a následne aj dorážku Dulaya. Domáci pokračovali v nápore, v 66. minúte centroval z pravej strany Dulay a Kuzma hlavou zblízka vyrovnal. ViOnu po vyrovnaní narástli krídla, ale našťastie všetky jeho nebezpečné situácie nemali gólové vyústenie. Ako blesk z jasného neba prišla v 87. minúte akcia striedajúceho Obouneta, ktorý uvoľnil na pravej strane Fabiša a jeho center našiel hlavu ďalšieho hráča z lavičky Petráka, ktorý rozhodol o výhre žlto-modrých!

Štatistika

Zlaté Moravce - FC Košice 1:2 (0:1)

Góly: 66. Kuzma - 23. Medved, 87. Petrák. ŽK: Innocenti, Hočko, Kira, Obounet. Rozhodovali: Gemzický - Hancko, Štrbo - 1465 divákov.

FC ViOn: Richter - Suľa, Gono, Moško, Jinjolava - Mondek, Duga (46. Brenkus), Balič (46. Nonikašvili) - Tabatadze (61. Dulay), Kuzma, Mészáros (61. Balaj). Tréner: Dušan Uhrin mladší.

FC KOŠICE: Kira - Kružliak, Gorosito, Innocenti - Fabiš, Hočko, Gallovič (81. Qose), Davis (72. Greššák) - Jones (72. Obounet), M. Faško (72. Petrák), Medved (90. Šindelář). Tréner: Ján Kozák mladší.

Zvyšné výsledky 3. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Ružomberok - Dunajská Streda 1:1 (0:1), Slovan Bratislava - Podbrezová 2:1 (1:1), Trnava - Žilina 1:0 (1:0),

skupina o záchranu: Banská Bystrica - Trenčín 4:2 (2:1), Skalica - Michalovce 0:0.

Najbližší program nášho mužstva:

4.kolo (sobota 6.apríl 2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Banská Bystrica, vstupenky online tu.

5.kolo (sobota 13.apríl 2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Skalica,

6.kolo (piatok 19.apríl 2024 o 17.30 hod.): AS Trenčín - FC Košice,

7.kolo (sobota 27.apríl 2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Zlaté Moravce,

8.kolo (sobota 4.máj 2024 o 18.00 hod.): Banská Bystrica - FC Košice,

9.kolo (sobota 11.máj 2024 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice,

10.kolo (sobota 18.máj 2024 o 17.00 hod.): FC Košice - Michalovce.