Zo Zlatých Moraviec si vezieme bod za remízu 1:1

• 09.12.2023

Naši futbalisti remizovali v stretnutí 17. kola Niké ligy v Zlatých Moravciach 1:1, keď o presný zásah nášho celku sa postaral v 6. minúte Žan Medved. Záverečný duel prvej časti súťaže odohrajú žlto-modrí v sobotu 16. decembra o 15.00 hod. doma proti Ružomberku.

Náš tréner Ján Kozák mladší urobil oproti predošlému stretnutiu v zostave jednu zmenu, namiesto Tidjaniho sa v základnej jedenástke objavil Golikov.

Zápas mal skoré gólové vyústenie, už v 6. minúte sa dostal do úniku Medved a hoci bol tiesnený brániacim Nagyom dokázal strelou pomedzi nohy brankára Knoblocha otvoriť skóre - 0:1. Už o dve minúty Gallovič uvoľnil strelca prvého gólu žlto-modrých a prudká ľavačka Medveda poriadne natiahla gólmana domácich. V 9. minúte centroval z pravej strany Faško, hlavička Greššáka našla Knoblocha pripraveného. V 13. minúte sa ozvali aj domáci, nepodarená strela Dugu pristála na hlave Hodúra, ktorý opečiatkoval žrď košickej brány! Po štvrťhodine hry sa opäť prezentoval Medved, centrom našiel Faška, ktorého zakončenie obrancovia zblokovali a opakovaná strela Qoseho mierila nad. O tri minúty potiahol po pravej strane akciu Golikov, centrom našiel aktívneho Medveda, ktorý z prvej mieril nad. Po rušnom priebehu sa hra mierne upokojila. Až prišla 34. minúta, loptu z ľavej strany potiahol do stredu Švec a krížnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. O dve minúty odvážne cez narážačku prenikol Stareček, ale jeho pokus z nebezpečnej vzdialenosti košická obrana našťastie zblokovala. V 42. minúte obrana ViOnu nedovolene zastavila Mizeráka, k lopte sa spoza šestnástky postavil Faško - namieril do múru a opakovanú strelu Medveda zastavil blok domáceho Majdana.

Po prestávke začali Zlaté Moravce aktívnejšie. Udrieť však mohli žlto-modrí, v 59. minúte získal loptu v strede ihriska Qose, vysunul Medveda, ktorý centrom našiel voľného Faška, ale ten zvnútra šestnástky minul bránu. V 70. minúte získal loptu Qose, prihral Faškovi, ten Greššákovi, ale jeho pokus skončil v rukách brankára Knoblocha. V 73. minúte na opačnej strane nebezpečne zakončoval striedajúci Brenkus, zblízka však minul Kirovu bránu. V 84. minúte Mizerák vybojoval roh, ktorý zahral Faško na ľavačku Joneca, ale ten z hranice bieleho bodu mieril osamotený nad. Keďže záverečný tlak domácich naši futbalisti ustáli, odviezli si zo Zlatých Moraviec bod.

Štatistika

Zlaté Moravce - FC Košice 1:1 (1:1)

Góly: 34. Švec - 6. Medved. ŽK: Duga, Stareček. Rozhodovali: Očenáš - Hancko, Kuba - 601 divákov.

FC ViOn: Knobloch - Suľa, Majdan, Nagy, Stareček - Hodúr (62. Čerepkai), Duga, Gono (62. Brenkus) - Mondek (71. Mijić), Balaj, Švec (81. Nsumoh). Tréner: Michal Hipp.

FC KOŠICE: Kira ­- Fabiš, Jonec, Šindelář - Golikov (66. Petrák), Gallovič, Greššák (86. Liener), Qose (78. Sovič), Mizerák - Medved, Faško. Tréner: Ján Kozák ml.

Ostatné výsledky 17. kola Niké ligy, piatok 8.12.2023: Žilina - Trnava 1:0 (1:0), sobota 9.12.2023: Michalovce - Skalica 1:1 (1:1), Podbrezová - Slovan Bratislava 0:6 (0:4), nedeľa 10.12.2023: Ružomberok - Banská Bystrica 2:1 (0:1), Dunajská Streda - Trenčín : (0:0).