Žlto-modrí nestačili na lídra tabuľky, podľahli mu 0:3

• 22.09.2023

Futbalisti košického FC neuspeli v domácom stretnutí 8. kola Niké ligy proti vedúcemu AS Trenčín, ktorému podľahli 0:3 (0:2). Zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v akcii už v stredu 27. septembra, keď sa v dohrávanom zápase 3. kola predstavia o 20.30 hod. v Trnave. Následne ich opäť čaká duel vonku, v nedeľu 1. októbra budú o 18.00 hod. hrať v Podbrezovej. Nuž a do tretice sa na ihrisku súpera predstavia v sobotu 8. októbra na ihrisku Skalice. Potom nasleduje reprezentačná prestávka, a tak sa žlto-modrí najbližšie predstavia doma v sobotu 21.októbra o 18.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica.

Košický tréner Anton Šoltis musel pristúpiť oproti súboju v Ružomberku k viacerým zmenám v zostave, na miesto potrestaného Faška sa dostal na ihrisko Qose, zraneného Medveda nahradil na hrote útoku Sagna, namiesto Kružliaka dostal šancu Jakubko, nuž a Turčáka nahradil v základnom zložení Pačinda.

Hostia mali úspešný vstup do stretnutia, na rohu pokutového územia sa dostal k lopte Gong a krížnou strelou k žrdi prekonal brankára Kiru. Lenže zasiahol systém VAR a rozhodca gól neuznal. O pár sekúnd sa dostal do čistej príležitosti Kupusovič, lobom prekonal Kiru, ale ani jeho gól nebol kvôli postaveniu mimo hry uznaný. Po 20 minútach hry musel z hry odstúpiť kvôli zraneniu kapitán Pačinda a už zakrátko zahrmelo. V 22. minúte poslal do šestnástky strieľaný center z pravej strany Kmeť a Jakubko si nešťastne strelil vlastný gól - 0:1. O päť minút neskôr na ľavej strane vyšachoval obranu Soares, spätne našiel Kupusoviča, ktorého pokus zblízka brankár domácich kryl. Trenčania mali hru v rukách a na ihrisku dominovali. V 35. minúte mali prvú šancu aj žlto-modrí, Fabiš poslal center do šestnástky, Šindelář sklepol hlavou loptu pre Qoseho, ale ten zblízka nemieril presne. Trenčania odpovedali dvomi gólovými príležitosťami, ale Kupusovič aj Soares sa nedostali k zakončeniu vďaka obranným zákrokom domácich zadákov. V 38. minúte Bariš vysunul Gonga, ten našiel nabiehajúceho Kupusoviča, ale jeho pokus z ľavej strany Kira chytil. V 40. minúte Soares našiel Gajdoša a ten z hranice šestnástky opečiatkoval brvno brány domácich. V 44. minúte sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia Gong a tvrdou strelou k žrdi po druhýkrát rozvlnil sieť za bezmocným Kirom - 0:2. V samom závere prvého polčasu ešte Kupusovič našiel Kmeťa, ktorý mieril tesne nad bránu Košíc.

Po prestávke nastúpili Košice s dvomi zmenami v zostave, keď namiesto Qoseho a Tidjaniho nastúpili Vasiľ a Lačný. A prvý z nich sa v 55. minúte spoza šestnástky nebezpečne zastreľoval, no mieril nad trenčiansku bránu. Žlto-modrí ožili, ale ich kombináciám chýbala pohotovosť aj presnosť. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale gólových príležitostí už bolo ako šafranu. V 77. minúte po umne zahratom signáli na jeden dotyk hostia po piatykrát rozvlnili sieť, ale Bondarenkov presný zásah rozhodcovia najprv neuznali, ale po dodatočnom zásahu VAR platil - 0:3. V 89. minúte Akila ešte uvoľnil Demitru, ale jeho strelu Kira chytil. Žlto-modrí prehrali rozdielom triedy a pripísali si druhú stratu bodov za sebou.

Štatistika

FC Košice - Trenčín 0:3 (0:2)

Góly: 22. Jakubko (vlastný), 44. Gong, 77. Mizerák (vlastný). ŽK: Mizerák - Ibrahim. Rozhodovali: Dzivjak - Hancko, Vorel - 3252 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Jakubko, Šindelář, Mizerák - Golikov (69. Petrák), Qose (46. Lačný), Greššák - Pačinda (22. Liener), Sagna (84. Sovič), Tidjani (46. Vasiľ). Tréner: Anton Šoltis.

AS: Vozinha - Kmeť, Bondarenko, Stojslavljevič, Kozlovský - Gajdoš (64. Hollý), Bariš, Ibrahim (88. Skovajsa) - Gong (88. Sunday), Kupusovič (74. Akila), Soares (88. Demitra). Tréner: Ilija Stolica

Ďalšie výsledky 8. kola Niké ligy, sobota 23.09.2023: Michalovce - Podbrezová 1:5 (1:2), Skalica - Dunajská Streda 0:1 (0:1), Banská Bystrica - Zlaté Moravce 1:1 (0:1), nedeľa 24.09.2023: Slovan Bratislava - Žilina 2:0 (1:0), Trnava - Ružomberok 2:2 (1:0).

Ďalší program nášho mužstva:

Dohrávka 3.kola (streda 27.09.2023 o 20.30 hod.): Trnava - FC Košice,

9.kolo (nedeľa 1.10.2023 o 17.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

10.kolo (sobota 7.10.2023 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice,

3.kolo Slovnaft cup (streda 11.10.2023 o 15.00 hod.): TJ Spišský Štiavnik - FC Košice,

11.kolo (sobota 21.10.2023 o 18.00 hod.): FC Košice - Dukla Banská Bystrica.