Žlto-modrí nestačili doma na Trnavu, podľahli jej 0:2

• 12.11.2023
  • Vytlačiť

Naši futbalisti neuspeli v domácom stretnutí 14. kola Niké ligy proti Spartaku Trnava, ktorému podľahli 0:2 (0:0) po dvoch góloch z úvodu druhého dejstva. V Niké lige nasleduje počas budúceho víkendu reprezentačná prestávka a po nej sa naši chlapci predstavia v sobotu 25. novembra o 15.00 hod. na ihrisku Žiliny. Doma ich najbližšie uvidíme v piatok 1. decembra o 17.30 hod. v regionálnom derby proti Michalovciam.

Náš tréner Ján Kozák mladší pristúpil v základnej zostave k dvom zmenám, namiesto Putnockého poslal do brány Kiru a Albánca Qoseho nahradil Beninčan Tidjani. Okrem toho sa musel vysporiadať s absenciou ôsmich zranených hráčov.

Ešte pred začiatkom zápasu vytvorili diváci krásne choreo so šálmi nad hlavou a lepšiu výzvu na štart do zápasu si naši hráči nemohli želať. Tak sa aj stalo. Žlto-modrí boli od začiatku aktívni a už v 4. minúte po rohovom kope Faka dostal k lopte Tidjani, no jeho prudká strela mierila tesne vedľa. Potom získala územnú prevahu Trnava, ale pozorná košická obrana im toho veľa nedovolila. Výnimkou bol v 12. minúte priamy kop Štetinu, ktorý netrafil bránu domácich. Po štvrťhodine hry sa po skrumáži v trnavskej šestnástke dostal k lopte Mizerák, ale ani jeho jedovka nemala správny smer. Krátko pred polhodiny hry našiel Štetina dlhým pasom Daniela, ten sa uvoľnil, no prudko namieril vedľa svätyne Košíc. Tie sústredene bránili, hostí nepúšťali do vážnejších šancí, a tak si po ôsmich zápasoch (naposledy doma so Zlatými Moravcami) pripísali čisté konto po prvom polčase.

To sa však po prestávke rýchlo zmenilo po dvoch krídelných akciách Spartaka. Najprv v 48. minúte Daniel centrom z ľavej strany našiel hlavu maličkého Azanga, ktorý otvoril skóre - 0:1. Už o dve minúty neskôr prenikol po opačnej strane Ofori, spätne našiel Bainovića, ktorý strelou z prvej k žrdi zvýšil vedenie Trnavy na 2:0. O necelé dve minúty mohlo na domácej strane zahrmieť znovu, bomba aktívneho Azanga tesne minula bránu košického FC. V 63. minúte centroval z pravej strany Fabiš, striedajúci Sagna mieril hlavou mimo priestoru brány. V 75 minúte odvážne prenikol Faško a pravačkou krížom tesne minul žrď. V záverečnej desaťminútovke ešte priniesli vzruch momenty, ktorých aktérom bol striedajúci mladík Sovič, no bez streleckého zakončenia. V 88. minúte po ľavej strane ešte prenikol Vasiľ, ale jeho strieľaný center nenašiel adresáta.

Štatistika

FC Košice - Trnava 0:2 (0:0)

Góly: 48. Azango, 50. Bainović. ŽK: Šindelář. Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Straka - 3752 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Jonec, Šindelář - Golikov (75. Sovič), Gallovič (75. Qose), Faško, Mizerák - Liener (58. Sagna), Medved, Tidjani (70. Vasiľ). Tréner: Ján Kozák ml.

SPARTAK: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Daniel - Bukata (68. Šulek), Bainović (77. Procházka), Zeljković - Ofori (86. Štefánik), M. Ďuriš (77. Ristovski), Azango (86. Paur). Tréner: Michal Gašparík

Zvyšné výsledky 14. kola: Trenčín - Žilina 0:0, Banská Bystrica - Michalovce 3:1 (2:0), Zlaté Moravce - Podbrezová 0:2 (0:0), Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (0:0), Slovan Bratislava - Skalica 1:0 (0:0).