Zlatým Moravciam sme doma podľahli 0:2

• 27.04.2024

Futbalisti FC Košice prehrali v stretnutí 7. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige doma so Zlatými Moravcami 0:2. Duel sledovala rekordná návšteva 9027 divákov. Našich futbalistov teraz čakajú dva zápasy na ihriskách súperov v Banskej Bystrici a Skalici. Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme o tri týždne v sobotu 18. mája 2024 o 17.00 hod. proti Michalovciam.

Udalosťou číslo jeden v súvislosti so zápasom proti Zlatým Moravciam bola nepochybne premiérová previerka Košickej futbalovej arény s dostupnou plnou kapacitou 12 555 sedadiel. Druhým magnetom bola prvá účasť hviezdneho marockého útočníka Mohu na zápasovej súpiske žlto-modrých. Tréner Ján Kozák sa rozhodol pozmeniť víťaznú zostavu z Trenčína na dvoch pozíciách. Golikova a Innocentiho, ktorí Na Sihoti nedohrali kvôli zraneniam, nahradili v základnej jedenástke Kružliak a Jones.

Pred utešene zaplnenými tribúnami sa hral od začiatku otvorený futbal. Hostia, ktorí nemali čo stratiť, mohli hrať uvoľnene. Ako prví sa mohli do streleckej listiny zapísať žlto-modrí, v 14. minúte Hočko priťukol Faškovi a jeho volej tesne minul brvno brány hostí. O tri minúty sa postarali o vzruch na pravej strane Obounet s Fabišom, z čoho vyťažil Faško, ale jeho strelu brankár Richter na dvakrát kryl. V 18. minúte Faško uvoľnil Qoseho, ktorého tvrdá strela tesne minula bránu. O dve minúty sa o slovo prihlásili aj hostia, strela Mondeka spoza pokutového územia mieria vedľa. V 22. minúte to už odvážne hrajúcim hráčom ViOnu vyšlo, Nonikašvili našiel prihrávkou do uličky Kuzmu, ten si poradil s Figueiredom aj križujúcim Gorositom a strelou do prázdnej brány prekvapujúco poslal hostí do vedenia. Takmer hneď z protiútoku sa to snažil zvrátiť Qose, jeho bombu brankár Richter s námahou vyboxoval. Krátko po polhodine hry hostia faulovali Faška, ten istý hráč z priameho kopu trafil do múru. V prvom dejstve sa k slovu ešte raz dostali aj Zlaté Moravce, po centri Mondeka z pravej strany v 33. minúte hlavičkoval nad Nonikašvili.

Hneď po prestávke mali Košičania možnosť vyrovnať, po rohovom kope Faška hlavičkoval do brvna Kružliak! V 51. minúte unikol po pravej strane Jones, ale jeho spätnú prihrávku napálil Medved do hráčov súpera. Žlto-modrí si vytvorili tlak, ale gólu sa opäť dočkali hostia. V 59. minúte Mondek našiel spätne Brenkusa, ktorý s prispením teču Gorosita poslal loptu do siete - 0:2. V 66. minúte našiel Fabiš centrom osamoteného Faška, ale ten zblízka mieril nad bránu. V 80. minúte sa pokúsil o strieľaný center Gallovič, ale Medved zblízka minul loptu v čistej pozícii. V 83. minúte centroval z ľavej strany Davis a po následnej skrumáži pálil Fabiš, ale len do obranného bloku. V 84. minúte centroval opäť Davis a Kuzma trafil do brvna vlastnej brány! Gól už v zápase nepadol, a tak sme v boji o záchranu stratili doma veľmi dôležité body.

Štatistika

FC Košice - Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Góly: 22. Kuzma, 59. Gorosito (vlastný). ŽK: Qose - Suľa, Duga, Richter. Rozhodovali: Gemzický - Ferenc a Čajka - 9027 divákov.

FC KOŠICE: Figueiredo - Fabiš, Kružliak, Gorosito, Davis - Hočko (73. Sovič), Faško (73. Greššák), Qose (63. Gallovič) - Obounet (63. Moha), Medved, Jones (79. Petrák). Tréner: Ján Kozák mladší.

FC ViOn: Richter - Suľa, Gono, R. Nagy, Jinjolava - Nonikašvili (87. Dramé), Duga, Brenkus - Mondek (87. Majdan), Kuzma (90.+1. Moško), Švec (72. Tabatadze). Tréner: Dušan Uhrín mladší.

Výsledky 7. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Žilina - Trnava 2:0 (1:0), Ružomberok - Podbrezová 3:2 (2:1), Dunajská Streda - Slovan Bratislava 5:3 (3:0),

skupina o záchranu: Michalovce - Banská Bystrica 2:0 (0:0), Skalica - Trenčín 0:4 (0:3).