Z Ružomberka dva body za dve remízy

• 27.11.2023

Počas uplynulého víkendu boli na programe stretnutia trinásteho kola najvyšších dorasteneckých súťaží. Nedarilo sa našim najstarším mládežníkom, ktorí doma podľahli Ružomberku 0:1. Viac sa proti Liptákom darilo ich mladším klubovým kolegom, celok U17 získal bod za remízu 1:1 a U16 potvrdil výborný jesenný finiš, keď si takisto odviezol bod za bezgólovú remízu. Našich mládežníkov čakajú počas nasledujúceho víkendu duely prvého predohrávaného jarného kola, ich súperom bude trnavský Spartak.

U19: FC Košice - Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 45. Mihályi (11 m). ŽK: Závacký - Mihályi, Švehla. Rozhodovali: Čiernik - Pacák, Capík - 42 divákov.

FC KOŠICE: Baranov - P. Urban (78. Komárek), Ivan, Veselý, Balog - Gduľa, D. Urban (46. Popovič) Korba, Závacký (71. Rebej) - Polča (78. Kačmáry) Sabolčík. Tréner: Radoslav Školník.

Radoslav Školník, tréner FC Košice U19: „V defenzívnej činnosti sme hlavne v prvom polčase nehrali dobre. Nechávali sme súperovi dostatok času na priestor v strednej a obrannej zóne, kde si vytváral gólové príležitosti a jednu z nich aj premenil. V útočnej fáze sme si hlavne v druhom polčase vytvorili dostatok gólových príležitostí, no neboli sme dôrazní a dôslední pri dohrávaní herných situácií. Z výsledku a predvedenej hry prevláda sklamanie.“

U17: Ružomberok - FC Košice 1:1 (0:0)

Góly: 62. Husár - 78. Korol. ŽK: Barla, Slamka - Al-Zabidi. Rozhodovali: Mensár - Kubačka, Uhorskai - 100 divákov.

FC KOŠICE: Poľa - Bučko, Žinčák, Korček (80. Zsóka) - Müller, Handlovič, Al - Zabidi, Major, Gurbaľ - Szilvássy (68. Trnka), Koroľ (90. Gliganič). Tréner: Dominik Ivanko.

Dominik Ivanko, tréner FC Košice U17: „Zápas sa odohral na veľmi ťažkom teréne. V prvom polčase nám chýbala medzihra, no aj napriek tomu sme si vytvorili dobré šance. Súper si vypracoval jednu príležitosť, ktorú sme však pohotovo vyriešili. V závere prvého dejstva sme strelili gól, no ten po chvíľke neplatil. Po prestávke sme chceli hrať ešte aktívnejšie, no v 60. minúte sme dostali lacný gól. Na druhú stranu musím pochváliť chlapcov, že po inkasovanom góle sme chceli zápas strhnúť na svoju stranu, čo sa nám čiastočne podarilo, keď sme vyrovnali skóre. Vychádzali nám štandardné situácie, po ktorých sme boli nebezpeční, no víťazný gól sa nám už nepodarilo streliť.“

U16: Ružomberok - FC Košice 0:0

ŽK: Kaprálik. Rozhodovali: Kubačka - Uhorskai, Mensár - 75 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Ďurko, Škarbek, Hasin (62. Piga) - Goga, Džaferi, Fecso, Cabada (50. Havír), Goliáš - Rezeš (50. Novotný), Kraus (58. Hajduk). Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U16: „V prvom polčase sme prevýšili súpera vo všetkých aspektoch hry. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, ktoré sme ale nepremenili. V druhom polčase boli o niečo aktívnejší domáci, ale zodpovednou hrou našich hráčov sme ich nepustili do gólových príležitostí, a naopak sme to boli my, ktorí sme mohli streliť víťazný gól.“