Východ je náš, v Michalovciach sme vyhrali 2:0!

• 25.08.2023

Futbalisti košického FC zvíťazili v derby stretnutí 5. kola Niké ligy na pôde Michaloviec 2:0 (2:0) a dosiahli tak svoje prvé víťazstvo v sezóne. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v akcii v utorok 29. augusta v rámci súboja druhého kola Slovnaft cupu na ihrisku v Kežmarku. Na pôde Košickej futbalovej arény ich uvidíme v sobotu 2. septembra, keď v zápase 6. kola Niké ligy privítajú o 15.30 hod. Zlaté Moravce.

Náš tréner Anton Šoltis urobil oproti predošlému zápasu so Žilinou dve zmeny v základnej zostave, v strede poľa Greššák nahradil Qoseho a namiesto Jakubka sa ocitol na ihrisku Turčák.

Košičania vstúpili do východniarskeho derby s chuťou a v 6. minúte mali prvú veľkú šancu, domáci obranca Bahi odhlavičkoval loptu pred Faška a ten z hranice pokutového územia napálil loptu volejom do žrde! Naši si udržiavali územnú prevahu a ďalšiu možnosť skórovať mali v 25. minúte. Po centri Pačindu hlavičkoval Šindelář, lopta sa v skrumáži odrazila ku Krivákovi, ale jeho strelu odvrátili domáci na bránkovej čiare a opakovaná koncovka Fabiša mierila vedľa Szárazovej brány. V 35. minúte sa prejavili strelecky aj Michalovce, so zakončením Steinhubela z 25 metrov si Kira hravo poradil. Hneď z protiútoku bol v akcii Turčák, spätnou prihrávkou našiel Medveda a ten poslal ľavačkou loptu k žrdi - 0:1! To však nebolo z košickej strany v prvom polčase všetko, v 40. minúte centroval Faško, hlavičku Šindelářa reflexívne vyrazil brankár Zemplínčanov na roh. Ten zahrával opäť Faško a loptu z jeho kopačky poslal do vlastnej siete stopér Michaloviec Marjanovič - 0:2!

Po prestávke sa tréner MFK Zemplín odhodlal k trojitej zmene, na ihrisku sa objavili Žofčák, Danko a Jánošík. Michalovce začali náporom, ale skórovať mohli opäť FC Košice - Pačinda uvoľnil Medveda, ten sa ocitol sám pred brankárom Szárazom, ktorý nohou zachránil pred ďalším gólom vo svojej sieti. O dve minúty Žofčák poslal do brejku Jánošika, ten išiel sám, no jeho gólová strela skončila na výbornom Kirovi. V 60. minúte na druhej strane sa zastreľoval Pačinda a zakrátko center Mizeráka poriadne natiahol gólmana domácich. V 66. minúte sa odhodlal k strele aktívny Faško, mieril prudko, ale tesne vedľa. V 80. minúte získal v súboji loptu domáci Volanakis, jeho tvrdá strela mierila nad. V 82. minúte podnikli Košičania brejk, Faško uvoľnil Vasiľa, ten našiel v šestnástke Medveda a jeho strela skončila na žrdi michalovskej brány. V 87. minúte sa do príležitosti dostal ešte Faško, s jeho strelou si brankár poradil. Naši futbalisti si v závere postrážili výsledok a mohli sa tešiť z premiérového trojbodového zisku v tejto sezóne.

Štatistika

Michalovce - FC Košice 0:2 (0:2)

Góly: 36. Medved, 41. Marjanovič vlastný. ŽK: Bahi - Turčák, Golikov. Rozhodovali: Marhefka - Zemko, Kuba -  2074 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Száraz - Šimko (63. Magda), Marjanovič, Volanakis, Bahi - Bednár, Karasiuk - Marcin (46. Žofčák), Steinhubel (46. Danko), Adekunle (46. Jánošik) - D. Pavúk. Tréner: Marek Petruš.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Krivák, Šindelář, Mizerák - Golikov (90. Sovič), Greššák (76. Qose) - Pačinda (76. Vasiľ), Faško, Turčák (88. Petrák) - Medved (88. Sagna). Tréner: Anton Šoltis.

Ďalšie výsledky 5. kola Niké ligy, 26.08.2023: Žilina - Zlaté Moravce 3:2 (1:2), Podbrezová - Trenčín 2:2 (1:1), Dunajská Streda - Banská Bystrica 1:2 (0:0), 27.08.2023: Skalica - Trnava 0:0. Stretnutie Ružomberok - Slovan Bratislava bolo odložené na 27.09.2023.