Východ je náš, derby sme vyhrali 2:1!

• 01.12.2023
  • Vytlačiť

Naši futbalisti zvíťazili v stretnutí 16. kola Niké ligy doma nad Michalovcami 2:1, keď o ich víťazstve rozhodol v prvej minúte nadstaveného času striedajúci Bernard Petrák. Našich futbalistov čakajú v tomto kalendárnom roku ešte dve vystúpenia. Najbližšie sa budúcu sobotu 9. decembra predstavia o 15.00 hod. v Zlatých Moravciach, nuž a záverečný duel prvej časti súťaže odohrajú v sobotu 16. decembra o 15.00 hod. doma proti Ružomberku.

Náš tréner Ján Kozák mladší urobil oproti predošlému stretnutiu v Žiline jedinú zmenu - Lukáš Greššák nahradil v defenzíve potrestaného Oleksandra Golikova.

Východoslovenské derby prinieslo od začiatku rušný futbal. Už v 6. minúte Mizerák uvoľnil Medveda, ten našiel centrom Qoseho, ale jeho strelu z prvej vyrazil reflexívne brankár Frelih. V 12. minúte van Kessel poslal do úniku Danka, ale hrdina prvého polčasu brankár Kira mu včasným vybehnutím zabránil v koncovke. V 16. minúte zle rozohral Fabiš, van Kessel išiel z ľavej strany na Kiru, ale ten potvrdil výbornú formu. Následný roh stiahol Kira, milimetrovo presne rozohral za polovicu ihriska na Faška, ktorý po krídle uvoľnil Fabiša, jeho center našiel v šestnástke Tidjaniho, ktorý zastrihol nádherné nožnice do siete - 1:0! Hostí tento moment vyburcoval a v 21.minúte Jeřábek predĺžil Dankov rohový kop na Volanakisa, ktorého zblízka skvele vychytal Kira. O minút sa mohli opäť radovať naši futbalisti, Greššák našiel centrom hlavu Medveda, ktorý zblízka mieril do žrde. V 35. minúte Faško našiel centrom Tidjaniho, ale jeho dobre kopnutý volej skončil nad brvnom michalovskej brány. V 40. minúte hosťujúci Jánošík uvoľnil na ľavej strane Šimka, ktorého center zasiahol ruku šmýkajúceho sa Fabiša a rozhodca nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil Jánošík, ale jeho strelu k pravej žrdi skvelý Kira vyrazil! Po následnom rohovom kope Danka opäť zblízka zakončoval Volanakis, ale zblízka mieril vedľa.

Po prestávke začali hostia so snahou vyrovnať, ale košická obrana ich držala na dištanc. Prvý strelecký pokus vyslal striedajúci Musák v 56. minúte, ale Kira si poradil. V 59. minúte obrana Zemplína nedovolene zastavila prenikajúceho Galloviča a z následného priameho kopu mieril Medved tesne vedľa žrde. V 73. minúte sa po rohovom kope Faška dostala odrazená lopta ku Qosemu a jeho strelu brankár Frelih chytil. V 74. minúte zahrával rohový kop na opačnej strane Danko, našiel hlavu Volanakisa, ktorý zblízka našiel pripraveného Kiru. V 80. minúte Košičania zatopili v šestnástke súpera, Mizerák našiel Faška, ktorého strelu z prvej brankár Frelih reflexívne vyrazil. V 85. minúte hostia vyrovnali, po prihrávke Danka sa k strele z hranice pokutového územia dostal Magda a s pomocou žrde poslal loptu do siete - 1:1. To však nebolo všetko, v prvej minúte nadstaveného času získal loptu Medved, ktorý prihral do behu Petrákovi a ten krížnou strelou do šibenice vsietil víťazný gól - 2:1!

Štatistika

FC Košice - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 17 Tidjani, 90.+1. Petrák - 85. Magda. ŽK: Frelih, Jeřábek. Rozhodovali: Dohál - Ferenc, Hrmo - 1152 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Greššák, Šindelář - Qose (81. Sovič), Gallovič, Jonec, Mizerák (85. Petrák) - Faško, Medved, Tidjani (67. Liener). Tréner: Ján Kozák ml.

MFK ZEMPLÍN: Frelih - Jeřábek, Vaško, Volanakis - Magda, Zubairu (46. Musák), Danko, Šimamura, Šimko - van Kessel, Jánošík (79. Pavúk). Tréner: Peter Struhár.

Zvyšné výsledky 16. kola Niké ligy: Zlaté Moravce - Žilina 1:2 (0:2), Trenčín - Podbrezová 1:2 (0:2), Banská Bystrica - Dunajská Streda 0:0, Trnava - Skalica 2:0 (0:0), Slovan Bratislava - Ružomberok 2:2 (1:2).