V zápase bohatom na góly sme neuspeli na ihrisku Dunajskej Stredy

• 05.08.2023
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice utrpeli v druhom kole Niké ligy prvú prehru v sezóne, keď na ihrisku Dunajskej Stredy sa zrodil hokejový výsledok 5:2 (3:0). Zverenci trénera Antona Šoltisa majú v najbližšom kole voľno, duel na ihrisku Trnavy, ktorý sa mal hrať v nedeľu 13. augusta o 20.30 hod., bude kvôli pohárovým povinnostiam domácich preložený na neskorší termín. Doma žlto-modrých uvidíme v sobotu 19. augusta 2023, ich súperom bude o 18.00 hod. v súboji 4. kola Niké ligy MŠK Žilina.

Oproti domácemu zápasu s bratislavským Slovanom bol košický tréner Anton Šoltis nútený urobiť jednu zmenu, keď zraneného Greššáka nahradil v strede zálohy Gallovič.

Hoci košická defenzíva naposledy v majstrovskom stretnutí inkasovala ešte 22. apríla 2023 pri druholigovom víťazstve 2:1 v Dubnici nad Váhom, futbalisti DAC prekonali brankára Kiru do prestávky hneď trikrát.

V zápase dvoch žlto-modrých celkov (Košičania nastúpili v novej bielej edícii) začali aktívnejšie hráči Dunajskej Stredy. Predzvesťou ich ofenzívnej sily bola akcia po centri Gavriča, ktorú však Krstovič poslal hlavou nad. Ten istý hráč sa už nemýlil v 9. minúte, keď po rohovom kope Gavriča prešla lopta takmer cez celé pokutové územie, Brunetti ju vrátil do „malého vápna“, odkiaľ spomínaný Krstovič už nemal problém skórovať. Košičania odpovedali v 17. minúte, po Faškovom centre z ľavej strany zakončoval Pačinda, ale mieril vysoko nad bránu. Hostia sa nadýchli k viacerým útočným akciám, ale chýbalo im finálne zakončenie. Zato v 26. minúte sa hráči DAC opäť radovali, z pravej strany šestnástky našiel Káčer úplne voľného Andzouanu a ten zblízka zvýšil na 2:0. O štyri minúty sa k prvej strele medzi žrde dostali aj Košičania, koncovka Žana Medveda našla pripraveného novica v bráne domácich, Aleksandra Popoviča. Lekciu z efektivity zavŕšili hráči Dunajskej Stredy v 38. minúte, Herz získal loptu po otáznom súboji s Gallovičom, našiel rozbehnutého Ramadana a ten ľavačkou poslal DAC už do trojgólového vedenia. V 42. minúte z hranice 20 metrov nebezpečne strieľal Pačinda, ale jeho projektil mieril tesne nad. O minútu neskôr nebezpečne centroval Gallovič, brankár domácich si na dvakrát poradil. V 45. minúte ešte košický gólman Kira chytil hlavičku Krstoviča, ktorý bol v prvom polčase pri ofenzívnej chuti.

Počas prestávky tréner Šoltis razantne vstúpil do zloženia zostavy, keď stiahol hneď trojicu hráčov. No bol to opäť Krstovič, kto v 50. minúte nebezpečnou hlavičkou vyskúšal postreh Kiru. O sedem minút neskôr kapitán hostí Pačinda uvoľnil striedajúceho Fabiša, ale jeho slabá strela nemohla ohroziť brankára DAC. V 61. minúte bol pred pokutovým územím faulovaný Ramadan, loptu si postavil Nikola Krstovič a z priameho kopu strelou k pravej žrdi zvýšil už na 4:0. V 63. minúte boli v koncovke opäť hráči Dunajskej Stredy, nebezpečná strela Andzouanu prinútila brankára Kiru k náročnému zákroku. V 67. minúte Pačinda nebezpečne vystrelil spoza pokutového územia, Popovič jeho pokus kryl. O tri minúty neskôr sa dostal do dobrej príležitosti striedajúci Vasiľ, ale mieril vysoko nad. V 75. minúte nebezpečne vystrelil Qose, brankár domácich loptu vyrazil a opakovanú strelu poslal Mizerák mimo troch žrdí. Košičania túžili streliť prvý ligový gól, ale efektivita ich zakončenia bola proti. V 78. Kalmár našiel hlavu Brunettiho, ale ten v stopercentnej šanci zaváhal. Hneď po tomto momente došlo k striedaniu, na ihrisko prišiel mladý Sovič, ktorý profitoval z prihrávky Pačindu, v pokutovom území uvoľnil Vasiľa a ten vsietil prvý gól FC Košice v Niké lige - 4:1. S gólmi sa v závere akoby roztrhlo vrece, v situácii na hranici ofsajdu sa ocitol domáci Záhradník a ten zoči-voči Kirovi suverénne zvýšil na 5:1. Hneď z následného útoku sa k lopte po skrumáži dostal košický kapitán Pačinda a po opakovanej strele rozvlnil sieť - 5:2. A týmto rezultátom sa aj skončil zápas, ktorý priniesol prvú prehru Košičanov v sezóne.

Štatistika

Dunajská Streda - FC Košice 5:2 (3:0)

Góly: 9. a 61. Krstovič, 26. Andzoauna, 38. Ramadan, 81. Záhradník - 79. Vasiľ, 83. Pačinda. ŽK: Risvanis, Krstovič - Mizerák, Turčák, Golikov, Pačinda. Rozhodovali: Ruc - Jekkel, Poláček - 5987 divákov.

DAC 1904: Popovič - Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana - Káčer, Dimun (72. Kalmár), Ramadan (72. Záhradník) - Trusa (65. Veselovský), Krstovič (65. Niarchos), Gavrič (29. Herz). Tréner: Adrián Guľa.

FC KOŠICE: Kira - Golikov (46. Fabiš), Krivák, Šindelář, Mizerák – Gallovič (78. Sovič), Qose - Pačinda, Faško (46. Jakubko), Turčák (46. Sagna) - Medved (68. Vasiľ). Tréner: Anton Šoltis.

Ďalšie výsledky 2. kola Niké ligy, 04.08.2023: Ružomberok - Skalica 2:1 (0:1), 05.08.2023: Slovan Bratislava - Banská Bystrica 2:2 (1:1), Trenčín - Michalovce 2:0 (1:0), 06.08.2023: Zlaté Moravce - Trnava 1:1 (0:0), Podbrezová - Žilina 2:0 (0:0).

Ďalší program nášho mužstva:

3.kolo: Trnava - FC Košice (preložený na neskorší termín kvôli pohárovým povinnostiam Spartaka),

4.kolo (sobota 19.08.2023 o 18.00 hod.): FC Košice - Žilina,

5.kolo (piatok 25.08.2023 o 20.30 hod.): Michalovce - FC Košice,