V Skalici sme vyšli naprázdno, prehrali sme najtesnejším rozdielom

• 07.10.2023

Futbalisti FC Košice neuspeli v stretnutí 10. kola v Skalici, kde prehrali najtesnejším rozdielom a pripísali si piatu prehru v rade. V Niké lige nasleduje reprezentačná prestávka, žlto-modrých najbližšie uvidíme doma v sobotu 21.októbra o 18.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica. Ešte predtým budú v súťažnom stretnutí v akcii už túto stredu 11. októbra, keď o 15.00 hod. odohrajú dohrávaný duel tretieho kola Slovnaft cupu na ihrisku šiestoligového Spišského Štiavnika.

Oproti predošlému zápasu v Podbrezovej nastali v košickej zostave tri zmeny, v bráne sa po dvojkolovej pauze znovu objavil Kira, ktorý vystriedal Putnockého, Gallovič si vybojoval miesto v základe na úkor Jakubka, a Liener nahradil Qoseho.

Lepší vstup do stretnutia mali domáci, v 7. minúte Fabiš nešťastne hlavou prihral do ideálnej príležitosti Smékalovi, ktorý zaskočený poslal loptu vedľa košickej brány. O dve minúty si na ľavej strane vypracoval akciu Liener, prihral Tidjanimu, ktorého zblokovaná strela sa odrazila k voľnému Lačnému. Ten dokázal poslať loptu do siete, ale keďže bol v postavení mimo hry, jeho presný zásah neplatil. V 12. minúte zaváhal na ľavej strane Mizerák, unikajúci Gaži našiel spätne Mášika, ale jeho tvrdú strelu z nebezpečnej vzdialenosti hlavou zblokoval Greššák. V 22. minúte zbytočne stratil v strede poľa loptu Golikov, následne fauloval a keďže jeho žltá karta bola už piata, najbližšie si nezahrá. V 26. minúte Krček centroval z pravej strany, Yao zasiahol loptu hlavou, následne sa dostal aj k dorážke, ktorú Fabiš zblokoval pred číhajúceho Smékala a ten pohodlne zblízka otvoril skóre - 1:0. O štyri minúty opäť centroval Krček, ale Vlasko mieril hlavou vysoko nad. Tréner nášho mužstva Anton Šoltis nebol spokojný s predvedenou hrou svojho mužstva a ešte do prestávky pristúpil k trojnásobnej hráčskej zmene.

Po zmene strán opäť začali aktívnejšie Skaličania, strieľal Yao, ale Kira bol na mieste. Košičania ožili a boli ofenzívne odvážnejší. Prejavilo sa to v 56. minúte po tom, čo Vasiľ vybojoval rohový kop, ktorý Faško šikovne zahral na voľného Fabiša a ten z dobrej príležitosti poriadne tvrdou strelou prevetral rukavice brankára Junasa. Naši futbalisti postupne vystrkovali rožky, v 62. minúte Vasiľ poslal do streleckej príležitosti Lačného, ale jeho pokus mieril vedľa brány domácich. V 75. minúte nahradil Petrák zraneného Turčáka a hneď centrom z ľavej strany našiel v šestnástke Vasiľa, ale tomu lopta v dobrej pozícii odskočila. V 83. minúte Sovič preniesol hru na voľného Petráka, ktorý pravačkou z 20 metrov poriadne natiahol brankára Junasa. V 84. minúte Fabiš nedovolene zastavil pred pokutovým územím Vlaska a sám faulovaný poslal priamy kop nad bránu košického FC. Záver zápasu už nepriniesol žiadne gólové možnosti, a tak sa skončil najtesnejším víťazstvom Skalice.

Štatistika

Skalica - FC Košice 1:0 (1:0)

Gól: 26. Smékal. ŽK: Golikov, Mizerák, Fabiš, Sovič. Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Jánošík - 1235 divákov.

MFK: Junas - Krčík, Ranko, Podhorín, Rudzan - Mášik (70. Černek), Nagy - Gaži (87. Morong), Vlasko, Yao - Smékal (67. Špehar). Tréner: Pavol Majerník.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák - Gallovič, Golikov (41. Sovič) - Tidjani (41. Vasiľ), Faško, Liener (41. Turčák, 75. Petrák) - Lačný (67. Sagna). Tréner: Anton Šoltis.

Zvyšné výsledky 10. kola Niké ligy, piatok 6.10.2023: Ružomberok - Zlaté Moravce 2:0 (1:0), sobota 7.10.2023: Michalovce - Žilina 1:1 (0:0), nedeľa 8.10.2023: Dunajská Streda - Podbrezová 3:2 (1:0), Slovan Bratislava - Trenčín 2:0 (1:0), Banská Bystrica - Trnava 1:2 (0:1).

Ďalší program nášho mužstva:

3.kolo Slovnaft cup (streda 11.10.2023 o 15.00 hod.): TJ Spišský Štiavnik - FC Košice,

11.kolo (sobota 21.10.2023 o 18.00 hod.): FC Košice - Dukla Banská Bystrica,

12.kolo (nedeľa 29.10.2023 o 18.00 hod.): ŠK Slovan Bratislava - FC Košice,

13.kolo (piatok 3.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - DAC Dunajská Streda,

14.kolo (nedeľa 12.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - FC Spartak Trnava.