V Ružomberku sme vyšli strelecky i bodovo naprázdno

• 16.09.2023

Futbalisti košického FC neuspeli v sobotňajšom stretnutí siedmeho kola Niké ligy na ihrisku Ružomberka, kde prehrali najtesnejším rozdielom. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v akcii už v piatok 22. septembra, v zápase 8. kola o 17.30 hod. privítajú doma AS Trenčín.

Náš tréner Anton Šoltis bol kvôli zraneniam nútený urobiť dve zmeny v zostave, namiesto stopéra Jána Kriváka a stredopoliara Erika Pačindu sa v základe objavili obe čerstvé posily, Dominik Kružliak a Tidjani Anane.

A neboli to jediné zmeny, už po pár minútach kvôli zraneniu odstúpil Medved, ktorého nahradil na hrote Sagna.  V 10. minúte sa domáci tešili, Chobot našiel centrom nabiehajúceho Šefčíka, ktorý volejom k žrdi prekonal Kiru. O šesť minút mohlo byť vyrovnané, Golikov našiel centrom Greššáka, ktorý sklepol loptu pre Sagnu. Ten zblízka rozvlnil sieť za brankárom domácich, ale asistent rozhodcu po hodnej chvíli signalizoval postavenie mimo hry... Hra sa potom vyrovnala a žlto-modrí mali potom najbližšie ku gólu v 35. minúte, ale nebezpečnú strelu Turčáka kryl brankár Krajčírik. Minútu pred prestávkou Anane uvoľnil Sagnu, ten našiel centrom hlavu Turčáka, ktorý prudko mieril mimo bránu Ružomberka.

Po zmene strán začali aktívnejšie Liptáci, najprv Chrien strieľaným centrom minul nohu nabiehajúceho Gereca a potom opäť Chrien poriadne natiahol brankára Kiru. Žlto-modrí sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale ich ofenzívne snahy neznamenali väčšie nebezpečenstvo pre ružomberskú defenzívu. Zato tešiť sa mohli opäť domáci, v 64. minúte zahrával priamy kop Šefčík a jeho dobre mierenú strelu skvele vyrazil Kira. Tréner Šoltis preto vsadil všetko do útoku a v ofenzíve sa objavil trojzáprah Lačný - Sagna - Liener. Snahy o vyrovnanie však naštrbilo zranenie Kružliaka, ktorý musel odstúpiť a keďže Košičania vyčerpali všetky striedania, museli dohrávať o desiatich. Napriek tomu sa hosťom podarilo v závere pritlačiť súpera, no ich snaha nebola korunovaná vyrovnávajúcim gólom. V nadstavenom čase ešte videl druhú žltú kartu Faško a mimo ihriska bol slabučkým rozhodcom Valentom diskvalifikovaný aj asistent trénera Ondrej Duda. Žlto-modrí dohrávali s ôsmimi hráčmi v poli a v samom závere ešte Kira skvele zasiahol pri strele striedajúceho Boďu.

Štatistika

Ružomberok - FC Košice 1:0 (1:0)

Gól: 10. Šefčík. ŽK: Mizerák, Faško - Mrva. ČK: 90.+ Faško (po druhej ŽK). Rozhodovali: Valent - Štrbo, Vitko - 1724 divákov.

MFK: Krajčirík - Kotula (35. Mrva), Malý, Gabriel, Selecký - Lavrinčík, Chrien (55. Boďa), Zsigmund - Šefčík (83. Hladik), Gerec (83. Kušnír), Chobot (55. Domonkos). Tréner: Peter Tomko.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Kružliak, Šindelář, Mizerák - Golikov (68. Vasiľ), Greššák (76. Qose) - Turčák (68. Liener), Faško, Anane (76. Lačný) - Medved (5. Sagna). Tréner: Anton Šoltis.

Ďalšie výsledky 7. kola Niké ligy, piatok 15.09.2023: Podbrezová - Skalica 1:0 (0:0), sobota 16.09.2023: Michalovce - Trnava 3:4 (1:4), Žilina - Banská Bystrica 1:4 (0:3), nedeľa 17.09.2023: Dunajská Streda - Slovan Bratislava 3:1 (2:0), Zlaté Moravce - Trenčín 1:2 (0:1).