V príprave bezgólová domáca remíza s Nyíregyházou

• 22.03.2024

Futbalisti FC Košice odohrali počas reprezentačnej prestávky prípravné stretnutie proti maďarskému Spartacusu Nyíregyháza, s ktorým remizovali 0:0. Žlto-modrí sa najblžšie predstavia v sobotu 30. marca 2024 o 15.00 hod. v Zlatých Moravciach. Doma ich následne uvidíme v sobotu 6. apríla 2024 o 18.00 hod. v súboji proti Banskej Bystrici.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší sa v rámci zostavy na prípravné stretnutie proti lídrovi druhej maďarskej ligy rozhodol dať od začiatku priestor predovšetkým hráčom, ktorí hrávajú menej, ale premiérovo aj marockému útočníkovi Mohovi. Ten síce ešte čaká na oficiálne potvrdenie jeho štartu v súťažných zápasoch FC Košice, ale proti Nyíregyháze nastúpiť mohol. Na súpiske sa objavili aj dvaja hráči z farmárskeho TU Košice, Alex Mihok a Noah Randazzo.

Samotné stretnutie v prvom polčase gól neprinieslo a hoci sa nieslo vo vyrovnanom duchu, viac možností na skórovanie mali domáci. V 8. minúte po akcii Mohu zakončil volejom Jones, ale brankár Fejér jeho bombu vyškriabal na roh. Rovnako si poradil aj v 17. minúte s brejkom Soviča a úspešný bol aj po koncovke Gorosita v 24. minúte. Gólman maďarského tímu bol úspešný aj v 27. minúte, keď nohami zachránil po strele zblízka Jonesa. Hostia sa prejavili v 18. minúte, únik Lamineho kryl brankár Kira.

Brankár žlto-modrých sa blysol aj v 52. minúte, keď zblízka zázračne zneškodnil gólovú hlavičku Vidu. Keďže druhé dejstvo viac príležitostí na skórovanie neprinieslo, súperi sa rozišli zmierlivo.